نسل سوم - بازتاب های حکم رهبری در رسانه های معاند
نسل حامی گفتمان انقلاب اسلامی

بازتاب های حکم رهبری در رسانه های معاند

تاریخ:پنجشنبه 2 آذر 1391-09:48 ب.ظ

باز هم آزمون بصیرت و باز هم مردودی بعضی خواص....

سرانجام دو ماه تبلیغات سنگین رسانه ای طرح سوال از ریس چمهور با دخالت مقام معظم رهبری به پایان رسید .
تحلیل جالب سایت  «ندای درون» بها نه ای شد تا عکس العمل رسانه های اونور آبی رو یه بررسی کوچک کنم. اما خواهش می کنم قیل از خواندن ادامه مطلی حتما کامنت و «باز هم رهبری در میدان... »ندای درون را بخوانید.
اول از همه سایت بی بی سی فارسی:
این سایت با تیتر«دستور رهبر ایران برای توقف طرح سوال از رئیس جمهور؛ نظرات شما» نظر خوانندگان خود را جویا شده است. بازخوانی نظرات بعضی کاربران قابل تامل است:

منتشر شده در: 11/22/12 7:13 AM GMT

پرسش ازاعمال احمدی نژاد پرسش از افکار رهبری است و مابقی بهانه است
احمدی نژاد در اقتصاد ،سیاست ،فرهنگ و... آینه تمام نمای رهبری بوده واکنون نیز به نوعی می باشد
کسیکه روابط پدر فرزندی با رهبری داشت و افکارش نسب به دیگران به آقا نزدیک تر بود(به گفته خودشان )محال است مورد پرسش گذشته اش قرار بگیرد .مجلسیان هیچ وقت تحت هیچ شرایط قادر به پرسش واقعی نخواهند بود .
و اگر پرسشی مطرح شود احمدی نژاد با دوکلمه ی جادویی بگم ؟....بگم؟....یکی به رهبری یکی به دیگری همه چیز را کن فیکون می کند .

داداش و باجی، گرگان وتبریز

منتشر شده در: 11/22/12 6:57 AM GMT

به نظر من اقای خامنه ای با توجه به پشتیبانی كاملی كه ازاحمدی نژاد كرده الان نمیخواد نظرخودش زیر سئوال بره ومیخواد چند ماه باقی مانده هرجور شده تمام بشه پیش بینی من اینه كه بلایی كه در اینده سر احمدی نژاد وتیمش میاد خیلی بدتر از اصلاح طلبان چون به اعتماد خامنه ای پشت كردن

mokhtar، tehran

منتشر شده در: 11/22/12 1:02 AM GMT

بإسلام بار دیگر مشخص شد ما در مملكتی زندگی میكنیم كه ارای مردم و نظر مردم برای اقایان از ما بهتر هیچگونه اهمیتی ندارد خودشان میبرند و خودشان میدوزند و تصمیمات دور از خرد اقایان در لباسی گشاد و نامناسب به تن این ملت بیچاره زار میزند جای بسی تاسف دارد

مصطفی، مشهد

سایت گویا نیوز نیز مقاله به قلم مجتبی واحدی منتشر کرد و در آن به بررسی طرح سوال و لغو آن پرداخت. در زیر بخش هایی از این مقاله را می خوانید:

این دستور از یکسو نشان داد نهادهای حکومتی تنها در حد گماشتگان رهبر عمل می کنند و از سوی دیگر این واقعیت را آشکار ساخت که اگر چه هنوز رهبر، قدرتمندترین فرد در ساختار جمهوری اسلامی است اما دستورات او در بسیاری از موارد، واکنش به تصمیمات و اظهارات احمدی نژاد می باشد ...
حکم حکومتی امروز و پاسخ علی لاریجانی  بار دیگر این پیام را برای مردم و فعالان سیاسی مخابره کرد  که تا مقوله ای به نام ولایت فقیه وجود دارد همه نهادهای حکومتی، گماشتگانی برای رهبر هستند که یک روز باید  همه قانون شکنی ها و بی کفایتی های احمدی نژاد را  نادیده بگیرند زیرا او محبوب رهبر است و دیدگاههای او از دیگران به خامنه ای نزدیک تر است و روز دیگر باید روند سؤال از همین رئیس دولت را متوقف نمایند ...
نکته جالب در این میان که مدعای این یادداشت در مورد علت صدور حکم حکومتی رهبر را اشکار می سازد آنست که چند شب قبل و در پایان مناظره علی مطهری با زارعی - نماینده حامی دولت ـ صدا وسیمای رهبر، اعلام کرده بود بنا بر نظر سنجی آن دستگاه، ۷۹ درصد مردم با طرح سؤال از احمدی نژاد موافقند و اکنون رهبر، طرح سؤال را خواسته دشمن می داند.


 سایت کلمه نیز با مقایسه نظرسنجی صدا و سیما و حکم رهبری با تیتر«نظر رهبری به نظر چند درصد مردم نزدیک تر است» به بررسی این موضوع پرداخت و نوشت:
ر نظرسنجی پیامکی که 12 روز قبل توسط صدا و سیما انجام شد، تنها 14 درصد از شرکت کنندگان خواستار منتفی شدن سوال از احمدی نژاد بودند و 86 درصد بقیه قائل به ضرورت طرح سوال در مجلس (به صورت علنی یا غیرعلنی) بودند. این نظرسنجی البته تنها مربوط به مخاطبان رسانه ملی است و بسیاری از منتقدان حاکمیت جزو مخاطبان صداوسیما محسوب نمی شوند. با این حساب، می توان تخمین زد که نظر امروز رهبری برای توقف پیگیری سوال، فقط با نظر حدود ده درصد از مردم مطابقت دارد. آیا این واقعیت نباید همگان را به فکر وادارد؟...

لپ مطلب تمام سایت ها و رسانه های معاند ماهیگیری از آبا گل آلود است . آبی که به واسطه بی بصیرتی بعضی خواص گل الود شود .خط فکری تمامی سایت ها هدف قرار دادن رهبری ست.

از همان زمانی که رهبری گفتند نباید اختلافات را به میان مردم کشاند و برانگیخته کردن احساسات مردم برای دامن زدن به اختلافات خیانت است، مشخص بود که یکی از این موارد، مطرح کردن دوباره سوال از رئیس جمهور برای اغراض سیاسیست. حتی مجتبی واحدی هم در BBC فهمید که با این سخنان رهبری، سوال از رئیس جمهور موضوعیتی ندارد. در صحن علنی هم آقای کوچک زاده به رئیس مجلس گفت که انسان عاقل لازم نیست که هر چیزی را به او دستور بدهند، اما باز هم برخی "متوجه" نشدند. آقای رئیس مجلس سابقا هم پس از سفر به مصر و دیدار با مبارک عنوان کرد که "متوجه" نبود رهبری از انجام این سفر راضی نیستند (یک روز مانده به سفر به آقای حجازی در بیت می گوید و ایشان هم فراموش می کنند به رهبری منعکس کنند).

 

چرا متوجه نمی شوند؟!

اما یک سوال مهم در ذهن ها ایجاد می شود: چرا عده ای معمولا متوجه مفهوم سخنان رهبری نمی شوند و باید حتما به آنها حتما دستور داد تا متوجه شوند؟! وقتی "منطق" اعمال رهبری را متوجه نشوید و فقط پی اجرای "دستورات" ایشان بروید و هر چه او گفت تایید کنید، دقیقا به همین جا می رسید که الان برخی از اصولگرایان رسیده اند. مثالش امثال توکلی و... در ماجرای افزایش جمعیت هستند که وقتی احمدی نژاد می گفت یک حرف ناپخته بود و وقتی رهبری مطرح کرد، برایش مقاله نوشتند! در چنین شرایطی وقتی منطق اعمال رهبری را نفهمید، فقط نامه خصوصی اول ایشان به رئیس جمهور درباره مشایی(که ابوترابی فرد آن را عمومی کرد) می بینید و عدم مخالفت ایشان با انتصاب او به رئیس دفتری و حتی حمایت از او در جمع قاریان را نمی فهمید، چون نظر ایشان با تغییر شرایط می تواند عوض شود. اگر فقط پی اجرای دستور باشید، نمی فهمید چرا نباید با آمریکا مذاکره کرد و فکر می کنید این یک موضوع دائمیست، درحالیکه رهبری خودشان می گویند: اگر روزی مذاکره با آمریکا برای ما نفعی بیشتر از ضررش داشته باشد، من اولین کسی هستم که دستور برقراری رابطه را می دهم!(نقل به مضمون)

 

ریشه اصلی

به نظرم ریشه اصلی این "متوجه نشدن" را می توان نگاه سطحی به ولایت فقیه در جامعه دانست. برداشت بسیاری از ولایت فقیه، ولایت در جبهه نبرد است، جایی که باید مثل یک سرباز در برابر فرمانده فقط حرف شنو بود و هر چه گفتند بدون چون و چرا اجرا کرد. خود رهبری هم اعتبار ولایت فقیه را ذخیره ای برای چنان روزی می دانند، اما در شرایط عادی جامعه نقش ولایت فقیه مانند یک فرمانده نسبت به سربازان نیست. ولایت فقیه وظیفه دارد افکار مردم را پرورش و جهت دهی کند، نه اینکه فقط به آنها امر و نهی کند. اینکه کسانی به زعم خودشان برای بالا بردن شان ولایت فقیه بگویند که او می تواند زن یک نفر را به او حرام کند(حلال خدا را حرام کند!)، اصلا قابل تایید نیست. همچنان که یکی دیگر از ائمه جمعه می گفت رابطه ولایت فقیه و مردم، رابطه ارباب و رعیتی است! در حالیکه خود رهبری می گویند وظیفه، هدایت افکار مردم است! نه صرف تحکم به آنها!

وقتی عده ای درکشان از ولایت فقیه، رابطه سرباز و فرماندهی در میدان جنگ باشد، مشخص است که فقط منتظر دستورات او می مانند. مثلا علی مطهری می گوید "با اینکه سوال در این شرایط مفید بود، اما بخاطر حکم حکومتی رهبری، سوال را پس میگیریم!"

آقای مطهری! شما باز هم نفهمدید که چرا رهبری گفتند نباید سوال را مطرح کرد. شما فقط دستور ایشان را شنیدی و منطقش را متوجه نشدی. و وقتی یکنفر منطق صحبت های رهبری را متوجه نشود، مشخص است که باز هم حرف خودش را می زند و اصطلاحا به صحبت های خودش در نماز جمعه اعتقاد دارد و همچنان آنها را راه حل می داند! باقی نماینده های مجلس هم همینطور. اما در مقابل احمدی نژاد در برابر صحبت های رهبری در جمع دانش آموزان، نمی گوید که من فقط مجری دستورات شما هستم و...، می گوید من می دانم شما این مسائل را هم در نظر دارید و چنین تصمیمی را گرفتید.

 

هزینه ها

اما این "متوجه نشدن ها" به پای چه کسی نوشته می شود؟! شخصیت چه کسی در این میان آسیب می بیند تا برخی بالاخره بفهمند که باز هم نمی فهمند (مثل علی مطهری که می گوید همچنان این کار مفید است)؟! مجلس نشینان که سوال خودشان را مطرح کردند، دولتی ها هم که آماده پاسخ دادن بودند. در این میان منتفی شدن سوال، فقط به رهبری بر می گردد. اتفاقات اخیر را با هم مرور کنیم:

از اوایل مهر دوباره بحث سوال از رئیس جمهور بطور جدی مطرح می شود. 17 مهرماه، موسی الرضا ثروتی -از نمایندگانی که اکنون در مصاحبه با شفاف می گوید مجلس از دستور رهبری تبعیت می کند- اعلام می کند اگر احمدی نژاد به نمایندگان "پاسخ بد" بدهد، ممکن است کار به عدم کفایت هم برسد! علی مطهری 26 مهر می گوید سوال از رئیس جمهور متوقف نمی شود. موید حسینی صدر در مصاحبه ای می گوید اگر سوال از رئیس جمهور صورت نگیرد، مجلس تضعیف می شود. علی لاریجانی در 14 آبان در پاسخ به تذکر کوچک زاده نظرش را درباره سوال مطرح می کند: "این نظر شماست، مطابق آیین نامه حرف بزنید، مگر اینکه دستوری از جانب رهبری آمده باشد". عوض حیدرپور هم در یک مصاحبه می گوید دعوت رئیس جمهور از نمایندگان برای شرکت در جلسه همدلی، یک "سناریو" برای خرید رای نمایندگان است و...

صدا و سیما مناظراتی را درباره سوال از رئیس جمهور ترتیب می دهد. باز هم صدا و سیما از مردم نظرسنجی می کند و مشخص می شود اکثریت مردم از پاسخ علنی احمدی نژاد به مجلس حمایت می کنند. آش سوال از رئیس جمهور را طراحان و دیگر نهادها و مطبوعات 2 ماه بار می گذارند تا کاملا پخته شود و سرانجام طرح سوال منتفی می شود. تنها کسی که در برابر این موج ایستاد، رهبری بود و حالا او متهم به ضدیت با نظر مردم خواهد شد. در حالیکه آقایان می دانستند این آش را نمی توانند با توجه به سخنان رهبری بار بگذارند، اما برای اینکه خبر به میان مردم برسد از هیچ کاری مضایقه نکردند... . طیف های ضدانقلاب هم که پیشتر حمایت رهبری از احمدی نژاد را در سال 88 بازخوانی و آن را نشانه ای برای ضعف مدیریت آیت الله خامنه ای حساب می کردند(خطی که در داخل هم روزنامه اعتماد بطور غیرمسقیم آن را دنبال می کند)، اکنون وقیح تر شده و از مخالفت رهبری با نظر مردم در نظرسنجی ها سخن می گویند.

مسئله اینست که سوال از رئیس جمهور نباید مطرح  می شد، و وقتی مطرح شد رهبری از اعتبار خود خرج کرد تا آن را متوقف کند. وقتی چندماه مردم را برای اتفاقی آماده کنند و رهبری مانع انجام آن شوند، دید مردم نسبت به آن چگونه خواهد بود؟! مثلا نگاهی به خبرهای سایت حامی رئیس مجلس بزنید تا ببینید که چگونه در اخبار مربوط به این نظر رهبری، +/_ را حذف کردند! این خبر هم یک نمونه دیگر است! واقعا از اینکه چنین هزینه هایی به رهبری تحمیل شود، بطوریکه جز "دخالت علنی" ایشان، راه دیگری وجود نداشته باشد باید تاسف خورد... .

 

کسانی که منطق را نمی فهمند، خطری بالقوه!

اما مشخص نیست چه وقت قرار است این نفهمیدن ها پایان یابد. کسانی که هیچ فرصتی برای هتاکی به رئیس جمهور و دولت را از دست نمی دهند، باز هم به کار خود ادامه خواهند داد و یک پاسخ مستدل را بر نخواهند تافت. صدا و سیما هم که برای افتضاح سوال از رئیس جمهور سنگ تمام گذاشت، الان باید برای ما از معنای بصیرت در برنامه های سیاسی اش حرف بزند! علی مطهری ها هم که منطق سخن رهبری را نمی فهمند، باز هم از مدتی بعد دوباره شروع خواهند کرد.

جالب است که رهبری در ماجرای خانه نشینی در 3 اردیبهشت گفتند: "{دشمنان} تحلیل ها بردند به این سمت که رئیس جمهور حرف رهبری را گوش نکرده، حاکمیت دوگانه شده!" و اکنون می گویند "ادامه دادن طرح سوال، خواسته دشمن است". ظاهرا دشمن در میان گروه های سیاسی، کسانی را دارد که هم برای انتشار تحلیل هایش سنگ تمام می گذارند و همه خواسته هایش را مدت ها دنبال می کنند.

صرفا جهت یادآوری: رهبری سال گذشته در سخنانی -که عده ای سعی کردند از آن پیراهن عثمان بدوزند- گفتند تا زنده هستند اجازه انحراف را نمی دهند و اگر انحرافی حاصل شد، خودشان وارد می شوند. چیزی که مشخص است اینست که دنبال کردن طرحی دشمن شاد کن بود و رهبری هم خودشان وارد شدند!
Can you have an operation to make you taller?
دوشنبه 30 مرداد 1396 01:40 ب.ظ
Hello There. I discovered your weblog using msn. This is a very neatly written article.
I will make sure to bookmark it and come back to learn extra of
your helpful info. Thank you for the post. I will definitely comeback.
Can you grow taller with exercise?
دوشنبه 16 مرداد 1396 07:52 ب.ظ
Wow, this paragraph is good, my younger sister is analyzing such things, so I am going to convey her.
manicure
چهارشنبه 23 فروردین 1396 05:27 ق.ظ
constantly i used to read smaller articles or reviews which
as well clear their motive, and that is also happening with this piece of writing which I am reading here.
وبلاگ شهیدان صابرین
چهارشنبه 8 آذر 1391 11:31 ب.ظ
سلام
بر دشمانان آل علی لعنت
انشالله موفق باشید
یاعلی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic