نسل سوم - قسم حضرت عباس را باور کنیم یا دم خروس را
نسل حامی گفتمان انقلاب اسلامی

قسم حضرت عباس را باور کنیم یا دم خروس را

تاریخ:چهارشنبه 6 دی 1391-01:17 ق.ظ

تقریبا در طول این هفت سال برای ما عادت شده که پس از هر مصاحبه و سخنرانی دکتر از سیما منتظر موج انتقاذهای از نوع توهین و تهمت وافترا علیه شخص رئیس جمهور باشیم. نمونه اخیر هم مصاحبه رئیس جمهور با رسانه ملی(!)  در شنبه هفته جاری بود.

روزنامه خراسان روز دوشنبه با انتشار یادداشتی به قلم سعید احدیان واکنش تندی نشان داد و با ادبیاتی طلبکارانه سعی در مقصر نشان دادن رئیس جمهور در وضعیت کنونی بازار ارز و تورم دارد.

روزنامه همشهری نیز با رسم جداولی ر ان شده تا افزایش قیمت ارز در یکی دو روز اخیر را متاثر مصاحبه رئیس جمهور قلمدادکند.

نمایندگان مجلس نیز در جلسه غیر علنی دیروز خود نیز عکس العمل های جالبی داشتن:
محمد رضا باهنر در سخنانی که بیشتر یادآور حرف و حدیث ها قبل از اجرای قانون هدفمندی داشت(تورم 300%،هرج مرج اجتماعی، رکود اقتصادی ) در واکنش به احرای مرحله دوم هدفمندی اضهار داشت:در صورتی که آنچه رئیس جمهور می گوید اجرایی شود، قیمت نان سنگک به 15 هزار تومان می رسد و چیزی به نام تولید و کشاورزی باقی نمی ماند.
توکلی نیز با ارائه دو پیشنهاد خواستار استادگی مجلس در برابر اجرای مرحله دوم شد. وی خواستار تشکیل جلسه ای با رئیس جمهور برای اعلام مخالفت مجلس با اجرای طرح و همچنین ارسال نامه ای به رهبری برای دخالت ایشان در قبال اجرای طرح شد. این پیشنهادات با مخالفت کوچک زاده رو برو شد. وی با بیان اینکه هر دو پیشنهاد ارائه شده از سوی توکلی بحران‌ساز و در جهت اجرای فتنه بود افزود: توکلی در جلسه امروز گفت که 5 نفر به نمایندگی از کل مجلس پیش رئیس‌جمهور بروند و به وی بگویند که اگر بخواهید فاز دوم قانون هدفمندی را اجرا کنید مجلس جلوی این اقدام می‌ایستد که این پیشنهاد پیشنهادی است که سرانجامش به دعوا ختم می‌شود.
کوچک‌زاده ادامه داد: توکلی همچنین پیشنهاد دیگری داد و گفت که همه نمایندگان مجلس نامه‌ای را به رهبری بنویسیم و از ایشان بخواهیم تا جلوی این اقدام را بگیرد که این پیشنهاد هم درست نیست و در واقع با این راهکار و با استناد به امضای نمایندگان، برای رهبری تعیین تکلیف می‌شود که این پیشنهاد هم درست نیست.
عبد الوحید فیاضی در حمایت از توکلی نیز عنوان کرده است:از نظر این نماینده تهران، باید فضای کسب و کار را برای مردم بیشتر کرد تا خود به ثروت دست یافته و به دولت مالیات دهند نه اینکه دولت به مردم پول دهد.
دادستان کل کشور نیز با انتشار نامه ای به مصاحبه دکتر واکنش نشان داد و به نوعی توپ را به زمین دولت شوت کرد.

 نامه دادستان كل كشور به رییس‌جمهور + تصویر نامه
اینها گوشه ای بود از واکنش های منفی در مقابل مصاحبه رئیس جمهور که صد البته تازگی نداشت. این رویه تقریبا در طول این سه سال به شدت زیاد ادامه داشته است. به نوعی در این سالیان برخی مرد همیشه مخالف طرح ها و صحبت های رئیس جمهور بوده اند واز  هیچ تلاشی برای مخالفت با دولت دریغ نکرده اند. چه تهمت ها و افتراهایی که علیه شخص دوم مملکت از زبان آیت الله ها ، مداح ها ، اصولگراها و سیاسیون نثار دولت نشده است. و اما حال یک سوال:
 با وجود تمام موضیع گیری  هایی که علیه دولت گرفته می شود، تمام اتهاماتی که به دولت زده میشود، تمام اقداماتی که برای ناکارامد جلوه دادن دولت از سوی برخی جناح ها و شخصیت های سیاسی انجام می شود و همیشه سعی در زیر سوال بردن طرح های دولت می شود چرا حضرت اقا مدام از دولت حمایت می کنند؟ چرا بین اضهارات عزیزان اصولگرا با مقام معظم رهبری این قدر تفاوت وجود دارد؟ چرا از یک سو دولت را انحرافی قلمدادمی کنند و از سویی دیگر رهبری دولت را انقلابی و مبنای بازگشت به ارمان های انقلاب می دانند؟ چرا برخی اصولگرایان مجلس دولت را ناکارامد و طرح هدفمندی را شکست خورده و نوعی صدقه به مردم فرض می کنند امام حضرت آقا اجرای این طرح را تحول بزرگ در اقتصاد کشور می دانند که دولت به خوبی از پس ان برامده است؟
آیا واقعا این دوستان اصولگرا فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد دولت را نشنیده اند که اینگونه تمام طرح ها و برنامه های دولت را انکار می کنند:

«خب، نقاط قوّتى وجود دارد؛ ضعفهائى هم وجود دارد. در جمع‌‌بندى نقاط قوّت و نقاط ضعف، وقتى ما نگاه میكنیم، ترجیح را به نقاط قوّت میدهیم؛ لیكن این معنایش این نیست كه ما ضعفها را نباید برطرف كنیم. خب، در طول این چند سال در كشور كارهاى وسیع عمرانى انجام گرفته؛ بخصوص در مناطق دوردست، در بخشهاى مختلف؛ اینها واقعاً كارهاى مهمى است؛ این یك رویكرد بسیار مهمى در حركت دولت است. از این قضیه بگیرید، تا پیشرفتهاى چشمگیرى كه در زمینه‌‌ى علم و فناورى به وجود آمده. این پیشرفتهائى كه در این چند سال در زمینه‌‌ى علم و فناورى صورت گرفته، خیلى قابل توجه است.

در زمینه‌‌ى ارتقاء جایگاه كشور در عرصه‌‌ى سیاست خارجى و مسائل بین‌‌المللى هم همین جور است. امروز در عرصه‌‌ى سیاست خارجى، ثقل و وزنه‌‌ى كشور با چند سال قبل تفاوت دارد؛ ما در مسائل، تأثیرگذاریم؛ اینها مهم است. در حوادثى هم كه پیش آمده، ما تأثیرگذار بوده‌‌ایم - كه آن، داستان جداگانه‌‌اى دارد - به نظر ما آن هم خیلى مهم است.
 یك بخش دیگر از این نقاط قوّتى كه به نظر من روى آن باید تكیه كرد، مسئله‌‌ى برجسته شدن ارزشهاى انقلاب است. در این سالهائى كه دولت نهم و دولت دهم بر سر كار بودند تا امروز، گفتمان انقلاب و ارزشهاى‌‌انقلاب و چیزهائى كه امام به آن توصیه میكردند و ما آنها را از انقلاب آموختیم، خوشبختانه كاملاً برجسته شده: مسئله‌‌ى ساده‌‌زیستى مسئولان، استكبارستیزى، افتخار به انقلابیگرى. یك دوره‌‌اى بر ما گذشت كه اسم انقلاب و انقلابیگرى و اینها به انزوا افتاده بود؛ سعى میكردند به عنوان یك ارزش منفى یا ضد ارزش، از این چیزها یاد كنند؛ مقاله مینوشتند، حرف میزدند، گفته میشد. امروز خوشبختانه اینجور نیست، درست بعكس است؛ گرایش عمومى مردم و مسئولان كشور به حركت انقلابى، جهتگیرى انقلابى، ارزشهاى انقلابى و مبانى انقلاب است. این را توجه داشته باشید كه یكى از عوامل گرایش مردم به دولت، همینهاست؛ یعنى مردم به این ارزشها اهمیت میدهند. مسئله‌‌ى دعوت به عدالت، مسئله‌‌ى ساده‌‌زیستى، دور بودن مسئولان از تجمل؛ اینها خیلى چیزهاى مهمى است.

تلاش دولت در جهت ارتباط با مردم، تلاش فوق‌‌العاده‌‌ى كارى كه خوشبختانه در دولت مشاهده میشود؛ اینها چیزهاى خوبى است.»لینک
حال باید حرف کدام طرف را بپذیریم؟ انکار دولت توسط برخی اقتدارایان را یا حمایت های رهبری از دولت؟ به قول قدیمی ها:

قسم حضرت عباس را باور کنیم یا دم خروس را


What is the Ilizarov method?
سه شنبه 28 شهریور 1396 04:40 ق.ظ
For latest news you have to pay a visit web and on web I found this site as a most excellent web site for most up-to-date updates.
martivanderkooi.hatenablog.com
چهارشنبه 18 مرداد 1396 04:42 ب.ظ
Thanks to my father who shared with me about this
blog, this weblog is in fact awesome.
manicure
چهارشنبه 23 فروردین 1396 12:53 ب.ظ
Hi there! This blog post couldn't be written much better!
Reading through this article reminds me of my
previous roommate! He always kept talking about this.
I'll send this article to him. Pretty sure he will have
a great read. Thank you for sharing!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic