نسل سوم - «امروز آمده ام شیخ الاسلامی را قربانی کنم!»
نسل حامی گفتمان انقلاب اسلامی

«امروز آمده ام شیخ الاسلامی را قربانی کنم!»

تاریخ:چهارشنبه 16 اسفند 1391-05:40 ب.ظ

وقتی نماز جمعه تاریخی مقام معظم رهبری در 29 خرداد  1388 رو شنیدم رفتم توخودم که چرا حضرت اقا از افشاگری دکتر گله کرده. روز بعد خیلی از آقایون اصولگرا شروع به انتقاد از رئیس جمهور کردند و بعضی ها هم اونقدر زیادروی کردند کهیادشون رفت فتنه گر کیه و.... بگذریم.

اما واقعا چرا رهبری عزیز رفتار دکتر در مناظره رو محکوم کرد؟

آیا واقعا حضرت اقا از نام بردن کسی که متهم به انواع فسادها ست و قوه قضاییه کشور قادر به دادگاه کشاندش نیست ناراحت اند؟ آیا حضرت اقا از فساد برخی اقا زاده ها و عدم محاکمه آنان بی اطلاع است؟آیا حضرت اقا از اقدامات آقای هاشمی و خوانواده ایشان در جریان انتخابات بی اطلاع بوده است؟ قطعا نمی توان به این سوالات جواب مثبت داد. با نگاهی به شرایط کشور در ان زمان به راحتی می توان فهمید چرا رهبری رئیس جمهور را نیز در خطبه هایشان نکوهش می کنند. در شرایطی که 14 ملیون رای دهنده تحت تاثیر فضای رسانه ای و انتخاباتی به نتایج معترضند ایا می توان از رقیب آنان حمایت کرد؟ در انچنین شرایطی ایا می توان ازموارد مطرح شده در مناظره علیه کسانی که بخش اعظم اقتصاد ایران را در دست دارند دفاع کرد؟ ایا اگرشما جای رهبری باشید کاری غیر از این میکنید؟  مطمئنم که دکتر احمدی نژاد خوب به این موضوع واقف بود که پس از نماز جمعه نتنها ناراحتی به خود راه نداد بلکه خود را سرباز رهبری و خادم ملت دانست.در حقیقت در جریان مناظره دکتر خود را فدای احیای انقلاب از شر اقازاده هایی کرد که تا قبل از این کسی جرات بردن نامشان را نداشت .

برخلاف برخی اقایان که پس از ایراد نماز جمعه نکوهش رهبری را دلیلی برای کوبیدن دولت دانستند ، حضرت آقا در مناسبت های مختلف از دولت و اقدامات دولت حمایت کردند .ایشان حتی در مواردی که با رئیس جمهور اختلاف نظر داشتند نیز از حمایت از دولت دست برنداشتند. در اوج شانتاز رسانه ای « جریان انحرافی» ایشان به شدت آن را نفی کردند و فرمودند: بنده هر جا انحرافی ببینم خودم جلویش را می گیرم» .  ایشان در مناسبت های گوناگون از عملکرد دولت دفاع و سیاسیون را از دامن زدن به اختلافات و حواشی دولت منع کردند ( که البته مدعیان ولایتمداری گویا نشنیده اند).

البته این روزها کسانی تفسیر های جالبی از حمایت رهبری از رئیس جمهور دارند مانند اقای پناهیان که در برنامه« دیروز امروز فردا» می گویند: «هیچ سیاستمداری به اندازه بنی‌صدر از طرف امام حمایت نشد و هیچ سیاستمداری هم مثل بنی‌صدر با لباس زنانه از ایران فرار نکرد! این یعنی نمی‌توان از حمایت‌ها سوءاستفاده کرد؛ مقام معظم رهبری هم تا انتها با حسن ظن و نصیحت برخورد می‌کردند و دست از بزرگواری برنداشتند.» رسانه ملی! نیز در یک برنامه مستند که پس از اخبار 21 شبکه یک (13/12/91)پخش شد  با برجسته نشان دادن حمایت های امام از رئیس جمور بنی صدر دقیقا همان تز آقای پناهیان را به تصویر می کشد. اما یک سوال...

ایا حضرت امام نیز مانند مقام معظم رهبری اینچنین جملاتی در مورد رئیس جمهور فرموده اند؟

 «یك بخش دیگر از این نقاط قوّتى كه به نظر من روى آن باید تكیه كرد، مسئله‌‌ى برجسته شدن ارزشهاى انقلاب است. در این سالهائى كه دولت نهم و دولت دهم بر سر كار بودند تا امروز، گفتمان انقلاب و ارزشهاى‌‌انقلاب و چیزهائى كه امام به آن توصیه میكردند و ما آنها را از انقلاب آموختیم، خوشبختانه كاملاً برجسته شده: مسئله‌‌ى ساده‌‌زیستى مسئولان، استكبارستیزى، افتخار به انقلابیگرى. یك دوره‌‌اى بر ما گذشت كه اسم انقلاب و انقلابیگرى و اینها به انزوا افتاده بود؛ سعى میكردند به عنوان یك ارزش منفى یا ضد ارزش، از این چیزها یاد كنند؛ مقاله مینوشتند، حرف میزدند، گفته میشد. امروز خوشبختانه اینجور نیست، درست بعكس است؛ گرایش عمومى مردم و مسئولان كشور به حركت انقلابى، جهتگیرى انقلابى، ارزشهاى انقلابى و مبانى انقلاب است. این را توجه داشته باشید كه یكى از عوامل گرایش مردم به دولت، همینهاست؛ یعنى مردم به این ارزشها اهمیت میدهند. مسئله‌‌ى دعوت به عدالت، مسئله‌‌ى ساده‌‌زیستى، دور بودن مسئولان از تجمل؛ اینها خیلى چیزهاى مهمى است.»


 « در زمینه‌ى خدمات اقتصادى، ده‌ها هزار خانه و مسكن ساخته شد و در اختیار مردم قرار گرفت. این آمارها، آمارهاى بزرگى است؛ آمارهاى مهمى است. مسكن روستائى ساخته شد، جاده‌ها ساخته شد، بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها ساخته شد. اینها طلیعه‌ى دهه‌ى پیشرفت و عدالت است. ما گفتیم این دهه، «دهه‌ى پیشرفت و عدالت» خواهد بود؛ این طلیعه‌اش است. ما سه سال از این دهه را گذراندیم. در مقابل با این دشمنان، در مقابل با این بدخواهان عنود و خبیث، این ملت فعال و پرنشاط توانسته است این پیشرفتها را به وجود بیاورد.»

بر همین اساس بود که بعد از جریان یکشنبه تاریخی  از فرمایشات رهبری در جمع مردم آذربایجان (برخلاف بعضی دوستان )شوکه و حیرت زده نشدم.

برایم واضح بود چرا رهبری در مقابل توهین های اقای لاریجانی به دکتر از لفظ«دفاع» و «قدر زیادروروی» استفاده کردند. و اینکه چرا رهبری نسبت به افشای رانت بازی خاندان ل اینچنین واکنش نشان دادند.

بهتره برگردیم به روز یکشنبه....

اتفاقات مجلس در صدا و سیما سانسور می شود و از روز بعد صدا و سیما با به کار بردن عبارت « بد اخلاقی» دفاع رئیس جمهور از وزیر را منعکس می کند. در هر بخش خبری یک خبرنگار به میان مردم می رود و از مردم نظرشان را در مورد « بداخلاقی» روز یکشنبه جویا می شود... خدایشش اگه از شما بپرسن چی جواب می دیدن؟ می تونین « بد اخلاقی رو جلوی دوربین تایید کنید؟

در فضای رسانه ای نیز هجمه سنگین و ناعادلانه ای علیه اقدام رئیس جمهور شکل می گیرد و با سانسور دفاع رئیس جمهور از وزیر و زوم کردن بر روی انتشار نوار آن را نوعی باج گیری نشان می دهند. در چنین شرایط سنگین آیا می توان از رهبری ( هرچقدر که حامی دولت باشد) انتظار دیگری داشت.

از نگاه دیگر نیز با توجه به  رفتار آقای هاشمی که خود را یاور رهبر می خواند و گرایش شدید برادران لاریجانی به ایشان اگر شما جای رهبری عزیز باشید به این برادران سخت گیری می کنید؟ به قول یکی از دوستان که در شبکه ایران کامنت گذاشته بود ، رهبری برادران لاریجانی را پیش چشم آقای هاشمی خرید ....

از هر بعدی که نگاه کنید شباهت های خاصی بین مناظره تاریخی و ماجرای یکشنه مجلس وجود دارد. به نظر من این دو جریان بیشتر شبیه یک حمله انتحاری ست . رئیس جمهور خوب می داند که در این حمله  هیچ پشتیبانی نخواهد داشت و قربانی خواهد شد اما باید یک نفر دست های پشت پرده سیاست ایران را افشا کند. یک نفر باید هیبت آقا ها و آقازاده ها را بشکند ...

در یک لشگر بهترین ها در خط شکنی حاضر می شوند و در سیاست امروز ایران احمدی نژاد بهترین سرباز و خط شکن ولایت است اگرچه فرمانده بنا به مصلحت هایی اورا نکوهش می کند.
How do you strengthen your Achilles tendon?
شنبه 18 شهریور 1396 10:49 ق.ظ
It's actually a great and useful piece of information. I'm satisfied that
you just shared this useful information with us. Please stay us
informed like this. Thanks for sharing.
Can better posture make you taller?
سه شنبه 31 مرداد 1396 12:14 ق.ظ
Usually I don't read post on blogs, however I wish to say that this
write-up very forced me to check out and do it!

Your writing style has been surprised me. Thank you, very great article.
http://meridethemley.hatenablog.com
چهارشنبه 18 مرداد 1396 10:07 ق.ظ
Greetings! Very helpful advice within this post! It's
the little changes that make the greatest changes.
Thanks a lot for sharing!
BHW
چهارشنبه 16 فروردین 1396 09:02 ق.ظ
Hello would you mind letting me know which webhost you're using?
I've loaded your blog in 3 different browsers and I
must say this blog loads a lot quicker then most.
Can you suggest a good hosting provider at a reasonable price?
Kudos, I appreciate it!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو