نسل سوم - درد دلی با افسران جنگ نرم!
نسل حامی گفتمان انقلاب اسلامی

درد دلی با افسران جنگ نرم!

تاریخ:چهارشنبه 28 فروردین 1392-04:49 ب.ظ

این روزها لفظ « افسران جنگ نرم » زیر زبون اکثر فعالان ارزشی در فضای مجازیه. یکی از پاتوق های افسران جنگ نرم سایت «افسران» است که با استقبال خوبی روبه رو شده . چند وقتیه مطالب وبلاگمو توی افسران لینک می کنم . کاری به فضای عمومی سایت ندارم اما به تازگی مواردی دیدم که باعث حیرتم شده.

چند روز  پیش مطلب با عنوان«» رو لینک کرده بودم که با 15 رای برگزیده شده بود. نکته جالب اینجا بود که فقط 3 نفر از رای دهندگان مطلب لینک رو خونده بودند!

  

اما نکته تکان دهنده اینجاست که یکی از افسران در نظری زیل لینک می نویسه:

دیگه بیانات رهبری برای مثبت دادن نیاز به مطالعه نداره.صرف انتشارش مثبته.

متاسفانه درد امروز جامعه ارزشی ما همینه که ولایت مداریشون تنها به گذاشتن عکس حضرت آقا گوشه دکس تابشون خلاصه شده. در سایتی که قرار است قرارگاه افسران جنگ نرم باشد خواندن و گوش دادن به فرمایشات رهبری مهم نیست . تاسف برانگیز اینکه جنگ نرم ما تنها به گذاشتن عکس های زیبا از رهبری محدود شده . آخه کسی که حاضر نیست چند دقیقه وقت برای خوندن فرمایشات فرمانده ی خودش وقت بذاره چطور می تونه یه افسر خوب برای ایشون باشه؟ ولایت مداری و فرمانبرداری تنها به حرف نیست نباید یه عملی هم در کار باشه؟

البته این طور رای دادن ها تنها به این مورد نیست . در مورد لینک برتر هفته هم همینطوره. لینک«» با 40 رای لینک برتر هفته شد . در این لینک هم تنها 15 نفر خبر مربوط به آن را بازدید کرده اند . واقعا نمی دونم کسانی که خبر مربوط به لینک رو نخوندن به چه اساسی رای دادند؟! آخه چرا یه افسر جنگ نرم بدون مطالعه مطلبی در موردش اظهار نظر می کنه؟
فقط امیداورم این افسران جوان جنگ نرم در انتخابات ریاست جمهوری اینطوری چشم بسته رای ندهند!تفاوت 'اسلام' با 'Islamism' به روایت دکتر جباری
 
 

 برخلاف تعالیم دینی و خاصه اسلام که میخواهد از درون یک تفکر و زیست جهان دینی و اسلامی، به کنشی متناسب با آن تفکر دست یابد، در اسلام گرایی نخست یک کنش سیاسی مورد توجه است و همه چیز معطوف بدان کنش سیاسی است، ازجمله تعالیم و تفکر دینی.  این آقای در تازه ترین اظهاراتشون استنباط کردند که مشایی بهتر از شهید مطهری میفهمد!
قبلا هم گفته بودن به پایان اسلامگرایی رسیدیم!

همچین اشخاص و زده هم داریم مردم!

شبکه ایران / دکتر اکبر جباری، پژوهشگر ایرانی حوزه فلسفه، ادبیات و علوم سیاسی‌ و دانش‌آموخته دانشگاه میسور هند است. این استاد فلسفه داماد مرحوم علامه دوانی است و با تالیفاتی چون "اقبال در آیینه اشعارش "، "پرسش از وجود"، "فلسفه، تکثیر، جنسیت"، "تأملاتی در مبادی علوم قدیمه"، "مبانی درمان وجودی هایدگر" و ... شناخته می شود. دکتر جباری یادداشتی را در پاسخ به شبهه پایان اسلام گرایی در اختیار شبکه ایران قرار داده است که متن آن در ادامه آمده است:

پیش از هرچیزی می بایست بین "اسلام گرایی" یا همان Islamism و "اسلام" به مثابه یک دین، تفاوت بنهیم و بدانیم این مساله صرفا شامل اسلام گرایی نیست، بلکه شامل همه ایسم ها میشود و دوران همه ایسم ها به پایان رسیده است. اما دوران دین و ادیان نه تنها به پایان نرسیده بل ما در عصر آغاز احیاء ارزشهای دینی هستیم.

وقتی میگوییم اسلام گرایی، به واقع برخی آن را با تبلیغ دین یکی می انگارند و تصورشان این است که اسلام گرایی یعنی دعوت دیگران به دین اسلام است! حال آنکه اساساً اسلام گرایی چیزی غیر از دعوت به یک دین است.

دعوت به دین و ارزشهای دینی امر بسیار معمول و متداولی است که نه تنها در اسلام بل همه متدینان یک دین بدان تمایل دارند. در هر دینی گروهی بطور رسمی(مانند روحانیون در اسلام، کشیش در مسیحیت و...) و یا بطور غیر رسمی درصدد جذب دیگران به دین خود هستند و میکوشند تعالیم دینی خود را به گوش دیگران برساند.

همینجا در هند، دوستانی دارم از آیین یهوه که دائما به دنبال تبلیغ دین و آیین خود هستند. این چیز جدیدی نیست و امر متداولی است.
اما اسلام گرایی مانند کثیری از مکاتب و "ایسم" های قرن بیستمی، مبتنی بر یک نگاه ایدئولوژیک است که آگاهی محصور و معطوف به کنش سیاسی است.

این تعریف از اسلام گرایی دقیقاً تعریفی از خود "ایدئولوژی" است. "ژان بشلر" در کتاب "ایدئولوژی چیست؟" این تعریف دقیق را از ایدئولوژی اراده میدهد و به رغم دربرگیری تعاریف مارکسیستی از ایدئولوژی، تعاریف غیر مارکسیستی را نیز دربرمیگیرد و به مثابه تعریفی مقبول نزد اهل علم پذیرفته شده است.

اسلام گرایی بدین معنا فرایند یک کنش سیاسی است که همه چیز معطوف بدان است.

برخلاف تعالیم دینی و خاصه اسلام که میخواهد از درون یک تفکر و زیست جهان دینی و اسلامی، به کنشی متناسب با آن تفکر دست یابد، در اسلام گرایی نخست یک کنش سیاسی مورد توجه است و همه چیز معطوف بدان کنش سیاسی است، ازجمله تعالیم و تفکر دینی.

یکی دیگر از ویژگی های "اسلامی گرایی"، تخاصم ذاتی آن با هر اندیشه و تفکر نامتجانس است. در اسلام گرایی، اصل براین است که هرکسی غیر از "من" باطل است و هر طریقی غیر از طریق "من"، خطاستً از این جهت اسلام گرایی به شدیدترین شکل ممکن "سوبژکتیو" است و با "اومانیسم" قرابت دارد.

اسلام گرایی، در دل تخاصم ذاتی خود با "دیگری"، همواره سودای حذف دیگری را دارد، درحالیکه تفکر دین بطور عام و دین اسلام بطور خاص، نه درصدد حذف دیگری بل درصدد گفتگو با دیگری بر اساس وجوه مشترک است. قُلْ یَا أَهْلَ الْکِتَابِ تَعَالَوْا إِلَىٰ کَلِمَةٍ سَوَاءٍ بَیْنَنَا وَبَیْنَکُمْ أَلَّا نَعْبُدَ إِلَّا اللَّهَ وَلَا نُشْرِکَ بِهِ شَیْئًا وَلَا یَتَّخِذَ بَعْضُنَا بَعْضًا أَرْبَابًا مِنْ دُونِ اللَّهِ ۚ فَإِنْ تَوَلَّوْا فَقُولُوا اشْهَدُوا بِأَنَّا مُسْلِمُونَ (آل عمران/64)
(بگو : اى اهل کتاب ! بیایید به سوى سخنى که میان ما و شما یکسان است [و همه کتابهاى آسمانى و پیامبران آن را ابلاغ کردند] و آن اینکه جز خداى یگانه را نپرستیم ، و چیزى را شریک او قرار ندهیم ، و بعضى از ما بعضى را اربابانى به جاى خدا نگیرد . پس اگر [از دعوتت به این حقایق] روى گرداندند [تو و پیروانت] بگویید : گواه باشید که ما [در برابر خدا و فرمانها و احکام او] تسلیم هستیم .)

اما اسلام گرایی با تاکید بر افتراق بین ادیان و نحل و ملل مختلف، راه را برای خشونت و تخاصم میگشاید.

از همین رو دوران اسلام گرایی به مثابه یک ایدئولوژی به پایان رسیده و عصر ایمان مبتنی بر گفتگو آغاز شده است. گفتگویی توأم با خضوع و خشوع. گفتگویی که در آن نه به دنبال تحمیل عقیده خویش بر دیگری، بل به دنبال کشف افقهای ناشناخته در ساحت دیگری است.
chocolate
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 06:54 ب.ظ
Does your site have a contact page? I'm having a tough time locating it but, I'd
like to shoot you an e-mail. I've got some creative
ideas for your blog you might be interested in hearing.
Either way, great blog and I look forward to seeing it grow over time.
heel lifts
یکشنبه 8 بهمن 1396 06:37 ق.ظ
Thanks , I have just been looking for info about this subject for a long time and yours is the
best I have came upon till now. But, what about the bottom line?
Are you positive concerning the supply?
feet pain
یکشنبه 26 شهریور 1396 10:40 ب.ظ
I do not even know the way I ended up here, however I believed this post was once
great. I don't recognise who you're but certainly you're
going to a well-known blogger when you aren't already. Cheers!
What causes pain in the Achilles tendon?
دوشنبه 30 مرداد 1396 12:56 ب.ظ
This design is spectacular! You certainly know how to keep a reader entertained.

Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost...HaHa!) Great job.
I really enjoyed what you had to say, and more than that, how
you presented it. Too cool!
lifterstacie.soup.io
چهارشنبه 18 مرداد 1396 11:45 ق.ظ
Thanks for the good writeup. It if truth be told was a entertainment account it.
Look complicated to more introduced agreeable from you!
By the way, how could we communicate?
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 11:47 ب.ظ
Hello, I want to subscribe for this web site to take latest updates,
thus where can i do it please help out.
میلاد گودرزی
جمعه 30 فروردین 1392 11:23 ب.ظ
سلام.
مطلب جالبی بود.
فضای کلی سایت افسران فضای مطلوبیه اما انتقاداتی از این دست هم وارده...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic