نسل سوم - مطالب دی 1391
نسل حامی گفتمان انقلاب اسلامی

امام یا رهبر؟

تاریخ:شنبه 30 دی 1391-09:00 ب.ظ

سال 59 به یکی از اساتید المانی گفته شد:استاد! چرا رسانه های شما نمی گویند امام خمینی؟ خنده ای کرد و گفت: آخر ما بعضی چیزها را متوجه شدیم! کیفش را باز کرد و یک کتاب دراورد. ترجمه آلمانی کتاب «ولایت فقیه» امام بود.گفت: اقای خمینی یک تئوری جهانی دارد . وقتی ما بگوییم رهبر ،این کلمه در غرب بار منفی دارد. ما ایشان را کنار موسلینی و هیتلر قرار می دهیم. کلمه رهبر به نفع ما و کلمه امام به نفع آقای خمینی است. از طرف دیگر ایشان یک جایگاه دینی دارد . ما به ایشان می گوییم آیت الله ، اما امام یک بار معنوی دارد! از طرفی ایشان آن طور می شود امام امت اسلامی که مسلمانان را درور خودش جمع بکند! با این صراحت این را گفت.

امام خمینی از دنیا رفت. آقای هاشمی رفسنجانی پنج روز بعد از رحلت امام خمینی در دومین خطبه اولین نماز جمعه بعد از رحلت امام ، راجع به ولایت فقیه دو جمله گفتند:

1- ما نمی خواهیم بعد از رحلت امام خمینی به جانشین ایشان امام بگوییم.
این همه دعوا داشتیم با شرق و غرب؛ اما حاضر شد شهید بهشتی را قربانی کند برای این کلمه؛ قانون اساسی پنج بار روی امامت ولی فقیه تاکید کرده، امام این  را سال 48 مطرح کرده، شما می گویی نمی خواهیم؟ به اسم عزای امام خمینی گفتند به جانشین ایشان امام نمی گوییم! انگار یکی به شما بگوید من چون خیلی شما را دوست دارم ، افکار شما را می خواهم با شما دفن کنم!
2- جمله دوم ایشان این بود: خبرگان مرجع تعیین نکرده است. یعنی جانشین امام خمینی نه مرجع است و نه امام.
ولی ایشان به جای امام گذاشت رهبر، امت هم شد ملت. یعنی در عمل سیسم ملت -رهبر انگلیسی ها را پذیرفتیم و سیستم امت - امامت امام خمینی(ره) را کنار گذاشتیم. وقتی امت شد ملت، عناصر امت یعنی خواهران و برادران قرانی که وظایفی مثل امر به معروف و نهی از منکر نسبت به هم دارند تبدیل شد به عناصر ملت یعنی شهروند و هموطن.
                                                                                                                                                   
   مصطفی براتی9 دی ماه 1388 در 9 دی ماه 1391

تاریخ:یکشنبه 10 دی 1391-04:51 ق.ظ

سومین سالگرد حماسه 9 دی ماه 88  با مرور خاطرات تلخ و شیرین فتنه 88 گذشت. مراسمات زیادی در سراسر کشور به پاسداشت این روز برگزار شد . ویژه برنامه ها و مستند های و فیلم های زیادی در باب این حماسه از رسانه ملی! پخش شد . سخنرانان در منابر سخن رانی ها کردند و گفتند و گفتند اما... اما چند حرف خودمانی از سالگرد حماسه 9 دی....

هنوز هم پس از سه سال از فتنه برخی خواص حاضر به موضع گیری علیه سران فتنه نیستند و سالگرد این حماسه را با سکوت سپری کردند. در دفتر خاطرات 9 دی ماه اقای هاشمی هم جایی برای 9 دی 88 نبود لینک.

برخی خواص دیگر کاش سکوت می کردند. سکوت آنها خیلی بهتر از این بود که بگویند:موسوی و کروبی را به عنوان فتنه نمی‌شناسم لینک.
وقتی دفاع جانانه اقای عسگر اولادی از هاشمی را در کنار این جمله گهربار ایشان می خوانم به غربت 9 دی و مولایم ایمان می آورم . ای داد از این خواص بی بصیرت.امان از خواص بی بصیرتی که در تقسیم بندی فتنه جایی برای سران فتنه و راس فتنه نمی بینند. ای داد اقای علم الهدی لینک

برخی خواص بی بصیرت دیروز حال با بصیرت شده اند و خود را جزء خواص با بصیرت می دانند . حاج محسن رضایی با یک بصیرت انتخاباتی ادعا می کند:
در حادثه فتنه 88 خواص کم آوردند؛ چون در موقعیت انفعالی به سر می بردند؛ عده ای هم که در میدان حاضر بودند نتواستند به جمع بندی درستی برسند؛ از طرفی عده ای حقیقت را می دیدند ولی به خاطر ناراحتی که داشتند کوتاه آمدندنده جز کسانی بودم که تلاش کردم دو سه نفر از این چهره ها را وادار به ورود به صحنه کنم اما موفق نشدم؛ بنده اگر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بودم و یا رئیس مجلس یا قوه قضائیه بودم و امکان حکومتی می داشتم، همان دو سه هفته اول ماجرا را تمام می کردم لینک
اقای قالیباف نیز با بصیرتی دیرهنگام اقدامات سران فتنه را محکوم کرد و بازگشت انان به انتخابات را غلط دانست . وی برای توجیه بصیرت خود در آن زمان می گوید:
در آن جلسه گفتم حواسمان باشد که انحراف و فتنه در دو لبه یک قیچی با شعار مخالف به دنبال بریدن ریشه اسلام هستند و جریان‌هایی در ظاهر شعار انقلابی می‌دهند و حتی داغ‌تر از حزب‌اللهی‌ها هستند و جلوتر از رهبری حرکت می‌کنند در حالی که همیشه تاکید رهبری بر آرام سازی و شفاف سازی بوده است، یعنی حرفی نزنید که باعث ایجاد تهیج و فرصت سازی برای فتنه‌گران شود. پس موضع نگرفتن در این مواقع همین قدر بد است که موضع بگیریم و جلوتر از رهبری بدویم.
لینک

برخی خاص نیز از تریبونی که به مناسبت 9 دی  در اختیارشان گذاشته شده بود برای کوبیدن دولت و فحش دادن این و آن استفاده کردند. فحش های آبداری که به راحتی علیه منتخب مردم داده شد. از روحانی گرفته تا اخراجی دولت و نماینده و نظامی.....

صفار هرندی: عزل وزیر بهداشت خیانت به کشور بود / قیاس احمدی نژاد با بنی صدر!
حمله فرمانده سپاه تهران به یاران رئیس جمهور / یاران احمدی نژاد به دلیل احساس نزدیکی با امام زمان (عج) فتنه آینده را بوجود می آورند!
عوض حیدرپور: قوه قضائیه با احمدی نژاد برخورد کند! / دوستان احمدی نژاد جزو لیست 300 مفسد اقتصادی هستند!
توهین باهنر به احمدی نژاد: رئیس جمهور حلقه فتنه و ضد انقلاب را کامل نکند! / دم خروس رئیس جمهور بیرون زده است!
رئیس رهپویان: یاران احمدی نژاد یک تهدید تمام عیار برای انقلاب هستند!
احمد توکلی: احمدی نژاد با منافع مردم ناسازگار است!
دبیر کل آبادگران جهادی هم شاخ و شانه کشید!

 فحاشی استاد معارف و ادب در برنامه های صدا و سیما که گل سرسبد فحاشی های علیه دولت در این ایامه که به پاس این فحاشی برای سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه دعوت می شه تا در مورد بصیرت!!!!!! سخنرانی کنه.  اینم از شیرینی های سالگرد 9 دی ماهه.
در پایان سخنان ریس جمهور در مورد حماسه 9 دی ماه :
احمدی نژاد با بیان این که در مقاطع گوناگون ملت ایران وارد شده و صحنه را به نفع خود تغییر داده است، گفت: ملت ایران از آرمان ها، ارزش ها و موجودیت خود همچون روز 9 دی دفاع کرده است.
وی، ملت ایران را همچون رودخانه عظیمی توصیف کرد که آلودگی ها را محو می کند.
رییس جمهوری اظهار داشت: این عظمت ملت ایران است و خدا را شاکریم که قطره ای از اقیانوس ملت هستیم.

قسم حضرت عباس را باور کنیم یا دم خروس را

تاریخ:چهارشنبه 6 دی 1391-02:17 ق.ظ

تقریبا در طول این هفت سال برای ما عادت شده که پس از هر مصاحبه و سخنرانی دکتر از سیما منتظر موج انتقاذهای از نوع توهین و تهمت وافترا علیه شخص رئیس جمهور باشیم. نمونه اخیر هم مصاحبه رئیس جمهور با رسانه ملی(!)  در شنبه هفته جاری بود.

روزنامه خراسان روز دوشنبه با انتشار یادداشتی به قلم سعید احدیان واکنش تندی نشان داد و با ادبیاتی طلبکارانه سعی در مقصر نشان دادن رئیس جمهور در وضعیت کنونی بازار ارز و تورم دارد.

روزنامه همشهری نیز با رسم جداولی ر ان شده تا افزایش قیمت ارز در یکی دو روز اخیر را متاثر مصاحبه رئیس جمهور قلمدادکند.

نمایندگان مجلس نیز در جلسه غیر علنی دیروز خود نیز عکس العمل های جالبی داشتن:
محمد رضا باهنر در سخنانی که بیشتر یادآور حرف و حدیث ها قبل از اجرای قانون هدفمندی داشت(تورم 300%،هرج مرج اجتماعی، رکود اقتصادی ) در واکنش به احرای مرحله دوم هدفمندی اضهار داشت:در صورتی که آنچه رئیس جمهور می گوید اجرایی شود، قیمت نان سنگک به 15 هزار تومان می رسد و چیزی به نام تولید و کشاورزی باقی نمی ماند.
توکلی نیز با ارائه دو پیشنهاد خواستار استادگی مجلس در برابر اجرای مرحله دوم شد. وی خواستار تشکیل جلسه ای با رئیس جمهور برای اعلام مخالفت مجلس با اجرای طرح و همچنین ارسال نامه ای به رهبری برای دخالت ایشان در قبال اجرای طرح شد. این پیشنهادات با مخالفت کوچک زاده رو برو شد. وی با بیان اینکه هر دو پیشنهاد ارائه شده از سوی توکلی بحران‌ساز و در جهت اجرای فتنه بود افزود: توکلی در جلسه امروز گفت که 5 نفر به نمایندگی از کل مجلس پیش رئیس‌جمهور بروند و به وی بگویند که اگر بخواهید فاز دوم قانون هدفمندی را اجرا کنید مجلس جلوی این اقدام می‌ایستد که این پیشنهاد پیشنهادی است که سرانجامش به دعوا ختم می‌شود.
کوچک‌زاده ادامه داد: توکلی همچنین پیشنهاد دیگری داد و گفت که همه نمایندگان مجلس نامه‌ای را به رهبری بنویسیم و از ایشان بخواهیم تا جلوی این اقدام را بگیرد که این پیشنهاد هم درست نیست و در واقع با این راهکار و با استناد به امضای نمایندگان، برای رهبری تعیین تکلیف می‌شود که این پیشنهاد هم درست نیست.
عبد الوحید فیاضی در حمایت از توکلی نیز عنوان کرده است:از نظر این نماینده تهران، باید فضای کسب و کار را برای مردم بیشتر کرد تا خود به ثروت دست یافته و به دولت مالیات دهند نه اینکه دولت به مردم پول دهد.
دادستان کل کشور نیز با انتشار نامه ای به مصاحبه دکتر واکنش نشان داد و به نوعی توپ را به زمین دولت شوت کرد.

 نامه دادستان كل كشور به رییس‌جمهور + تصویر نامه
اینها گوشه ای بود از واکنش های منفی در مقابل مصاحبه رئیس جمهور که صد البته تازگی نداشت. این رویه تقریبا در طول این سه سال به شدت زیاد ادامه داشته است. به نوعی در این سالیان برخی مرد همیشه مخالف طرح ها و صحبت های رئیس جمهور بوده اند واز  هیچ تلاشی برای مخالفت با دولت دریغ نکرده اند. چه تهمت ها و افتراهایی که علیه شخص دوم مملکت از زبان آیت الله ها ، مداح ها ، اصولگراها و سیاسیون نثار دولت نشده است. و اما حال یک سوال:
 با وجود تمام موضیع گیری  هایی که علیه دولت گرفته می شود، تمام اتهاماتی که به دولت زده میشود، تمام اقداماتی که برای ناکارامد جلوه دادن دولت از سوی برخی جناح ها و شخصیت های سیاسی انجام می شود و همیشه سعی در زیر سوال بردن طرح های دولت می شود چرا حضرت اقا مدام از دولت حمایت می کنند؟ چرا بین اضهارات عزیزان اصولگرا با مقام معظم رهبری این قدر تفاوت وجود دارد؟ چرا از یک سو دولت را انحرافی قلمدادمی کنند و از سویی دیگر رهبری دولت را انقلابی و مبنای بازگشت به ارمان های انقلاب می دانند؟ چرا برخی اصولگرایان مجلس دولت را ناکارامد و طرح هدفمندی را شکست خورده و نوعی صدقه به مردم فرض می کنند امام حضرت آقا اجرای این طرح را تحول بزرگ در اقتصاد کشور می دانند که دولت به خوبی از پس ان برامده است؟
آیا واقعا این دوستان اصولگرا فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد دولت را نشنیده اند که اینگونه تمام طرح ها و برنامه های دولت را انکار می کنند:

«خب، نقاط قوّتى وجود دارد؛ ضعفهائى هم وجود دارد. در جمع‌‌بندى نقاط قوّت و نقاط ضعف، وقتى ما نگاه میكنیم، ترجیح را به نقاط قوّت میدهیم؛ لیكن این معنایش این نیست كه ما ضعفها را نباید برطرف كنیم. خب، در طول این چند سال در كشور كارهاى وسیع عمرانى انجام گرفته؛ بخصوص در مناطق دوردست، در بخشهاى مختلف؛ اینها واقعاً كارهاى مهمى است؛ این یك رویكرد بسیار مهمى در حركت دولت است. از این قضیه بگیرید، تا پیشرفتهاى چشمگیرى كه در زمینه‌‌ى علم و فناورى به وجود آمده. این پیشرفتهائى كه در این چند سال در زمینه‌‌ى علم و فناورى صورت گرفته، خیلى قابل توجه است.

در زمینه‌‌ى ارتقاء جایگاه كشور در عرصه‌‌ى سیاست خارجى و مسائل بین‌‌المللى هم همین جور است. امروز در عرصه‌‌ى سیاست خارجى، ثقل و وزنه‌‌ى كشور با چند سال قبل تفاوت دارد؛ ما در مسائل، تأثیرگذاریم؛ اینها مهم است. در حوادثى هم كه پیش آمده، ما تأثیرگذار بوده‌‌ایم - كه آن، داستان جداگانه‌‌اى دارد - به نظر ما آن هم خیلى مهم است.
 یك بخش دیگر از این نقاط قوّتى كه به نظر من روى آن باید تكیه كرد، مسئله‌‌ى برجسته شدن ارزشهاى انقلاب است. در این سالهائى كه دولت نهم و دولت دهم بر سر كار بودند تا امروز، گفتمان انقلاب و ارزشهاى‌‌انقلاب و چیزهائى كه امام به آن توصیه میكردند و ما آنها را از انقلاب آموختیم، خوشبختانه كاملاً برجسته شده: مسئله‌‌ى ساده‌‌زیستى مسئولان، استكبارستیزى، افتخار به انقلابیگرى. یك دوره‌‌اى بر ما گذشت كه اسم انقلاب و انقلابیگرى و اینها به انزوا افتاده بود؛ سعى میكردند به عنوان یك ارزش منفى یا ضد ارزش، از این چیزها یاد كنند؛ مقاله مینوشتند، حرف میزدند، گفته میشد. امروز خوشبختانه اینجور نیست، درست بعكس است؛ گرایش عمومى مردم و مسئولان كشور به حركت انقلابى، جهتگیرى انقلابى، ارزشهاى انقلابى و مبانى انقلاب است. این را توجه داشته باشید كه یكى از عوامل گرایش مردم به دولت، همینهاست؛ یعنى مردم به این ارزشها اهمیت میدهند. مسئله‌‌ى دعوت به عدالت، مسئله‌‌ى ساده‌‌زیستى، دور بودن مسئولان از تجمل؛ اینها خیلى چیزهاى مهمى است.

تلاش دولت در جهت ارتباط با مردم، تلاش فوق‌‌العاده‌‌ى كارى كه خوشبختانه در دولت مشاهده میشود؛ اینها چیزهاى خوبى است.»لینک
حال باید حرف کدام طرف را بپذیریم؟ انکار دولت توسط برخی اقتدارایان را یا حمایت های رهبری از دولت؟ به قول قدیمی ها:

قسم حضرت عباس را باور کنیم یا دم خروس را
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات