نسل سوم - مطالب بهمن 1391
نسل حامی گفتمان انقلاب اسلامی

قاضی متخلف را در همان شهر شلاق بزنید و به مسند برگردانید!

تاریخ:یکشنبه 29 بهمن 1391-08:30 ب.ظ                                  قاضی متخلف را در همان شهر شلاق بزنید و به مسند برگردانید!

یادم مى‌آید كه در اوایل دوران ریاست جمهورى، جمع آقایان شوراى عالى قضایى، پیش من تشریف آوردند. در آن جلسه، صحبت از قاضى‌یى شد كه در شهرى تخلفى كرده بود. من نظر خودم را درباره‌ى او مطرح كردم و گفتم سلیقه‌ام این است، شما آن را ارزیابى كنید و ببینید كه آن را قبول دارید یا نه؟ گفتم: آن قاضى را در همان شهرى كه این تخلف را كرده، محاكمه كنید. اگر شلاق یا زندان و یا هر چیز دیگر است، در همان‌جا حكم را بر او اجرا كنید و بعد هم در همان شهر، او را دوباره بر مسند قضاوت بگذارید. گفتند: این كار، تشكیلات قضایى را تضعیف مى‌كند. گفتم: به نظر من تقویت است؛ زیرا آن دادستان و یا حاكم شرعى كه به خاطر تخلف، آن‌جا كتك را مى‌خورد، بعد كه پشت آن مسند قضا نشست، خواهد گفت ببینید، مسأله‌ى قوّه‌ى قضاییه این است؛ من حتّى فاسد شدم، با من این كار را كردند. بنابراین، خودش دیگر اشتباه نخواهد كرد. این، انتقام و نقمت الهى است. او دیگر جرأت نمى‌كند على‌الظاهر تخلف نماید؛ مگر آدمهاى واقعاً مریض كه تخلف مى‌كنند. با اعمال این قاطعیت، دیگران هم خواهند گفت كه ببینید، قوّه‌ى قضاییه این است و چنین متخلفانى را خودش مجازات مى‌كند.

بیانات در دیدار مسئولان قوّه‌ى قضاییه ۱۳۶۸/۰۶/۲۰

http://farsi.khamenei.ir/memory-content?id=20138داشتم توی سایت حضرت آقا دنبال یه مطلبی می گشتم که اتفاقی این خاطره از امام خامنه ای نظرم رو جلب کرد. دیدگاه ایشون در قبال تخلفات دستگاه قضایی واقعا عبرت انگیزه . شاید شما هم با من هم عقیده باشید که دیدگاه  رهبری در جریان تخلف یک قاضی ایجاد یک فرصت برای اثبات عدالت محوری قوه قضایی ست. دیدگاهی که امروزه در این قوه جایگاهی ندارد. متاسفانه دستگاه قضایی امروز کشور در جریان پرونده سعید مرتضوی زاویه و فاصله زیادی با دیدگاه رهبری در آن سال ها دارد. غریب به سه سال از یاز شدن پرونده مرتضوی می گذرد و تا کنون دادگاهی تشکیل نشده و این امر تنها بهانه ای شده ست برای مقابله با گفتمان انقلاب و بس....


دولت منحرف از دیدگاه رهبری

تاریخ:پنجشنبه 26 بهمن 1391-10:24 ب.ظ

سه سالی هست که واژه «انحراف» کلید واژه اصلی مخالفان دولت شده است . از جناح رادیکال دوم خرداد و کارگزاران گرفته تا اصولگرایان جبهه متحد و پایداری ها.
سوال انجاست که تعریف انحراف چیست؟ شاید نتوان در بین جریان های مخالف دولت تعریف واحدی از انحراف پیدا کرد چراکه بین  پیش فرض ها و اصول این جریان ها با یکدیگر اختلاف زیادی وجود دارد. مطمئنا از دید کسانی که معارض با ولایت فقیه هستند با کسانی که پایبند به اصول انقلاب هستند مبنای انحراف متضاد است.

بهتر است انحراف را از نگاهی دیگر بررسی کنیم. از نگاه رهبری...

 

... قدم بعدى تشكیل حكومت است؛ اما تشكیل حكومت، هدف نیست. نكته اساسى این جاست. تشكیل حكومت براى تحقّق آرمانهاست. اگر حكومت تشكیل شد، ولى در جهت تحقّق آرمانها پیش نرفت، حكومت منحرف است. این یك قاعده كلى است؛ این معیار است. ممكن است تحقّق آرمانها سالهایى طول بكشد؛ موانع و مشكلاتى بر سر راه وجود داشته باشد؛ اما جهت حكومت - جهت و سمتگیرى این قدرتى كه تشكیل شده است - حتماً باید به سمت آن هدفها و آرمانها و آرزوهایى باشد كه شعار آن داده شده است و داده مى‌شود و در متن قرآن و احكام اسلامى وجود دارد. اگر در آن جهت نبود، بلاشك حكومت منحرف است. معیار، این است كه عدالت اجتماعى و نظم متّكى بر قانون به وجود آید و مقررّات الهى همه جا مستقر شود.

بیانات در دیدار كارگزاران نظام
آبان 1375


حال خود قضاوت کنید

منحرف واقعی کیست؟

واسه راهنمایی این سخنان رهبری رو هم داشته باشید:

 

من به شما به خاطر این زحمت هشت ساله، «خسته نباشید» عرض مى‌كنم. همچنین به همه برادرانى كه در دولت شما هستند و بودند - بعضى هم بودند و در خلال این مدّت رفته‌اند - «خسته نباشید» عرض مى‌كنم. در همه زمینه‌ها خیلى زحمت كشیدید، خیلى كار كردید و حقیقتاً كشور را پیش آوردید.

 
من نمى‌خواهم بگویم كه همه آرزوهاى ما برآورده شده است. از قبیل مسائل مربوط به عدالت اجتماعى و مسائل مربوط به قشرهاى گوناگون، كارهاى زیادى وجود دارد كه بایستى به مرور انجام گیرد و ان‌شاءاللَّه دولتهاى بعدى آنها را انجام خواهند داد


بیانات در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت
مرداد 1376


دو کلمه حرف حساب در فیسپوک!

تاریخ:جمعه 20 بهمن 1391-08:15 ب.ظ

یکی از برو بچه های فیس پوکی! یه کامنت جالبی گذاشته بود . دیدم جا داره اینجا هم واسه اونایی که دسترسی به فیسپوک! ندارن منتشرش کنم:من هم قبول دارم که احمدی نژاد و دو دولتش اشکالاتی دارد ولی او رئیس جمهور قانونی این کشور است.
به قول دوستی

اصلاً احمدی‌نژاد بد!
احمدی نژاد اَخ!
احمدی‌نژاد بدترین آدم!
و به قول برخی دوستان که در زیر ردیف شده:

هاشمی رفسنجانی: احمدی نژاد،بنی صدر است!
کروبی: احمدی نژاد بیشترین خدمت را به اسرائیل کرده!
قالیباف: احمدی نژاد،نه سالم است،نه صادق، نه راستگو!
علی لاریجانی: احمدی نژاد اولیات اخلاقی را هم بلد نیست!
سردارسنایی راد (معاون سیاسی سپاه): احمدی نژاد از روز اول، منافق بود!
جمعیت فدائیان اسلام(ورژن جدید): احمدی نژاد منحرف است!
صانعی: احمدی نژاد،حرامزاده است!
شریعتمداری: احمدی نژاد مستبد است، وازفهم مسائل بدیهی هم عاجز است!
محمد هاشمی(برادر اکبر هاشمی رفسنجانی): احمدی نژاد،یک قدم جلوتر از دیکتاتورها برمیدارد!
سعید حدادیان: حیف علما که باید خرج این بیشعور شوند!
داود احمدی نژاد: تیم احمدی نژاد با منافقین در ارتباط است!
و ...
من نمی‌دانم موضع این دوستان در مورد حرف‌های رهبر انقلاب که بخشی از آن در زیر آمده چیست:
(شهریور 91، سال پایانی دولت دهم، دیدار با هیئت دولت)

آیت الله خامنه‌ای:
یك بخش دیگر از این نقاط قوّتى كه به نظر من روى آن باید تكیه كرد، مسئله‌‌ى برجسته شدن ارزشهاى انقلاب است. در این سالهائى كه دولت نهم و دولت دهم بر سر كار بودند تا امروز، گفتمان انقلاب و ارزشهاى‌‌انقلاب و چیزهائى كه امام به آن توصیه میكردند و ما آنها را از انقلاب آموختیم، خوشبختانه كاملاً برجسته شده: مسئله‌‌ى ساده‌‌زیستى مسئولان، استكبارستیزى، افتخار به انقلابیگرى. یك دوره‌‌اى بر ما گذشت كه اسم انقلاب و انقلابیگرى و اینها به انزوا افتاده بود؛ سعى میكردند به عنوان یك ارزش منفى یا ضد ارزش، از این چیزها یاد كنند؛ مقاله مینوشتند، حرف میزدند، گفته میشد.

/////////

دوستان عزیز مواظب باشیم جوزده نشویم و راه را برای جریانی که دنبال روی کار آوردن برخی افراد! است باز نکنیم.
جریانی که سعی دارد به غلط القاء کند که اگر فقط فرد خاصی!!! بیاید همه مشکلات!!! حل می‌شود.
همان کسی که برخی رفتارهای سیاسی و اقتصادی و آقازاده‌هایش! خودشان مشکل اساسی بودند و هستند!!!

از بالا و نگاه کلان به مسائل نگاه کنیم و بازی نخوریم.شئونات اسلامی در صحن علنی مجلس!!!

تاریخ:پنجشنبه 19 بهمن 1391-08:15 ب.ظعلی اقا ، اون روزی که یکی از نمایندگان نامحترم که اتفاقا از بستگان شما نیز هستند علیه یکی دیگر از نمایندگان عبارت« پ... خفه شو» و «بتمرگ» را به کار برد احساس نکردین شئونات اسلامی در صحن مجلس رعایت نشده است.......موارد زیادی از نقض شئونات اسلامی توسط این نماینده عزیز انجام شد اما شما نتنها اعتراضی نکردید بلکه در دوره نهم مجلس که ایشان رد صلاحیت شدند شما وساطت کردید و تاییدیه ایشان را از شورای محترم نگهبان گرفتید...
در ضمن از کی تا حالا افشای مفاسد سیاسی و اقتصادی جزء موارد نقض شئونات اسلامی شده است ؟ تا دیروز که همکاران شما در مجلس انواع تهمت ها و افترا ها علیه رئیس جمهور و دولتی ها به کار می بردند حرف از شئونات اسلامی نمی زدید!!!!!در ضمن از کی تا حالا افشای مفاسد سیاسی و اقتصادی جزء موارد نقض شئونات اسلامی شده است ؟ تا دیروز که همکاران شما در مجلس انواع تهمت ها و افترا ها علیه رئیس جمهور و دولتی ها به کار می بردند حرف از شئونات اسلامی نمی زدید!!!!!!

چرا رئیس جمهور در مجلس افشاگری کرد؟

تاریخ:پنجشنبه 19 بهمن 1391-01:36 ق.ظ

تاریخی ترین اتفاقی که ممکن بود در صحنه سیاسی کشور پس از مناظره تاریخی 88 رخ بدهد با تمام حواشی هایش رخ داد. یک اقدام انتحاری که تنها دکتر احمدی نژاد می توانست از عهده آن برآید. اما دو سوال مهم که این روزها دستمایه رسانه های مخالف دولت گشته است:

چرا رئیس جمهور در مجلس افشاگری کرد؟

شدیدا معتقدم انتشار فلیم رسوایی فاضل لاریجانی اقدامی برای تحت تاثیر قرار دادن نمایندگان و فرار از استیضاح نبود. حتی یک طفل یک ساله هم می توانند به این نتیجه برسد که انتشار فیلم علیه خاندان لاریجانی در مجلسی که تقریبا اکثریت نمایدگانش تحت نفوذ ریس مجلس است کاری بیهوده ست و تاثیری بر نتیجه نهایی استیضاح ندارد. اما چرا رئیس جمهور این فایل تصویری را در مجلس فاش کرد؟ اگر خود را لحظه ای جای رئیس جمهور قرار دهیم و نگاهی به اتفاقات چند سال گذشته داشته باشیم جواب سوال را خواهیم یافت:

در چند سال اخیر مرتبا شاهد افشای پرونده های فساد مالی در رسانه ها هستیم و مرتب تیتر روزنامه ها خبر از دستگیری آقای م ل ک م ه د و .... می دهند و مبارزه با مفاسد اقتصادی نقل هر مجلسی ست. اما در این اوضاع و احوال حرف هایی است که باعث دلسردی افکار عمومی می شود.

اول اینکه در اکثریت قریب به اتفاق نام مفسدین اقتصادی و مناصب انها فاش نمی شود.

دوم اینکه حرفی از  حامیان سیاسی و چهره های پشت پرده این مفاسد به میان نمی آید.

سوم اینکه در بعضی موارد خبری از اجرای احکام صادره به گوش نمی رسد ( مانند پرونده زمین خواری بزرگ تهران که در گزارش 20:30  چندی بعد از اعلام حکم دادگاه زمین ها همچنان در تصرف شخص مجرم بوده است)

و از همه مهمتر

چهارم اینکه هیچ نشانه ای از عزم دستگاه قضا برای محاکمه آقا و آقازاده ها نیست.

اما این سردی دوامی نداشت و در شب مناظره تاریخی با نامبردن خاندان هاشمی به عنوان ام الفساد تمام زد وبندها و موانعی که سر راه اجرای عدالت بود در هم شکست. از فردای آنشب بود که نام مهدی هاشمی به عنوان کلکسیون مفاسد اقتصادی و سیاسی و بعدها امنیتی بر سر زبان ها افتاد. شور و هیجان خاصی به پا شد و فضای جامعه خواهان عدالتطلبی و مبارزه با اشرافی گری بود. برخلاف افکار عمومی قوه محترم قضاییه در برخورد با مهدی هاشمی از خود کوتاهی نشان داد. وی در حالی که قرار مجرمیت و بازداشت برایش صادر شده بود به راحتی از کشور خارج شد و پس از مدتی به توصیه قوه قضاییه جهت رفع سوء تفاهم ها بازگشت!!!!. حواشی این پرونده در کنار موارد دیگر مانند پرونده فائزه هاشمی ، جوانفکر، سعید تاجیک، طلبه سیرجانی و برخی وبلاگ نویسان حامی دولت و همچنین پرونده زمین خواری ل چیزی جز بی عدالتی  در این قوه را ثابت نمی کند.

حال اگر شما مدارکی داشته باشید که در آن برادر رئیس قوه قضاییه درگیر فسادی ریشه دار باشد و به نوعی خاندان لاریجانی را متهم به زد وبندهایی سیاسی و اقتصادی نشان دهد به کجا شکایت می کنید؟

ایا در شرایطی که سخنان و مصاحبه های شخص دوم مملکت در رسانه ملی و رسانه های اقتادرگرایان به شدت سانسور می شود جایی بهتر از خانه ملتپیدا می کنید تا صدای خود را به گوش ملت برسانید؟

 

 

سوال دیگری که مطرح است اینست که ایا افشاگری مصداق متشنج کردن فضای سیاسیت ؟

حضرت علی(ع) بعد از جریان سقیفه جهت حفظ وحدت مسلمین در برابرقاصبین خلافت سکوت اختیار کرد اما آیا این سکوت وحدت بخش باعث شد که حضرت از سوء استفادکنندگان از بیت المال چشم پوشی کند؟ آنجایی که حضرت می فرموده:« به خدا اگر بیت المال را مهریه و خلخال زنانتان کرده باشید آن را از شما باز میستانم » ایا مصداق نقض وحدت بود؟

امروزه هم عده ای فکر میکنن وحدت یعنی از فساد طرف مقابل چشم پوشی کردن ، همانند کسانی که خواهان وحدت اصولگرایان با جریان چپی که در فتنه 88 نقشه براندازی نظام را در سر داشت (وحدت ملی) هستند. آیا می شود به بهانه حفظ وحدت در مقابل ظلمی که سران فتنه 88 به ملت و نظام روا داشتند سکوت کرد؟ آیا می شود به بهانه وحدت در مقابل باند بازی ها و زدوبندهای سیاسی و اقتصادی یک خاندان سکوت کرد؟آیا می توان در برابر بی عدالتی دستگاه قضا در برخورد با جریان های سیاسی سکوت کرد؟طومار فعالین رسانه ای حامی انقلاب اسلامی در واکنش به برخوردهای اخیر قوه قضایئه

تاریخ:چهارشنبه 18 بهمن 1391-07:13 ب.ظ

دوستان عزیز
 نامه یا به عبارت بهتر طومار زیر خطاب به رهبر معظم انقلاب در واکنش به برخوردهای اخیر قوه قضائیه با عدالت طلبی و فعالین رسانه ای حامی انقلاب اسلامی است که با مشورت تعدادی از حقوق دان ها تدوین شده است تا برای امضا کنندگان ان هیچ بار حقوقی را نداشته باشد.
چنانچه مایل به امضا آن هستید ضمن به اشتراک گذاشتن ان در صفحه خود در شبکه های اجتماعی یا انتشار ان در وبلاگ یا وب سایت خود، نام و نام خانوادگی حقیقی خود را در آدرس مرجع http://moh1979.blogfa.com/post-490.aspx در زیر پست اصلی وارد فرمایید تا وحدت رویه ای بین شبکه های مجازی به وجود اید.
(گفتنی است امضا کنندگان تنها دغدغه عدالت دارند و هرگونه برداشت سیاسی وجناحی از نامه خود را محکوم می کنند)
إِنَّ اللّهَ یَأْمُرُكُمْ أَن تُؤدُّواْ الأَمَانَاتِ إِلَى أَهْلِهَا وَإِذَا حَكَمْتُم بَیْنَ النَّاسِ أَن تَحْكُمُواْ بِالْعَدْلِ إِنَّ اللّهَ نِعِمَّا یَعِظُكُم بِهِ إِنَّ اللّهَ كَانَ سَمِیعًا بَصِیرًا(النساء آیه : 58)

رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای (دامت برکاته)
سلام علیکم؛
بی شک حضرت عالی بیش از هر فرد دیگری به وقایع جامعه امروز ایران آگاه هستید، پس اگر بخواهیم به شما یادآور شویم که قوه قضائیه چگونه و در چه سطحی با آقا زادگان متهم به جرایم امنیتی و اقتصادی برخورد می کند و آن را با برخورد با چند طلبه ساده یا فعالین جوان رسانه ای حامی انقلاب اسلامی که تمام دغدغه های شان در اجرای عدالت و امر به معروف و نهی از منکر خلاصه می شد، قیاس کنیم؛ جزء اتلاف وقت شما مرور نامه ما نتیجه ای دیگری در پی نخواهد داشت.

اگر قصد کنیم تا در محضر ولایت امر از عدالت و عدالت طلبی دم بزنیم بی شک زیره به کرمان برده ایم.

پس همچو فرزندانی که به پدر شکایت می برند تنها یکی از شبهات جدی خود را به عنوان جمع کوچکی از فعالین رسانه ای حامی انقلاب اسلامی بدین شکل مطرح کنیم، چراکه از پاسخ گویی مسئولان محترم قوه قضائیه نا امید هستیم.

برای ما *امضا کنندگان زیر*، سه سال و شش ماه زندان برای طلبه عدالت‌خواه(علیرضا جهانشاهی معروف به طلبه سیرجانی) به دلیل عدالت طلبی و تاکید بر امر به معروف و نهی از منکر و احکام مشابه برای فعالین رسانه ای حامی انقلاب و عدالت طلبانی که علمدار انقلاب اسلامی را حامی خود می پندارند در قیاس با حکم شش ماه حبس برای فائزه هاشمی که کوله باری از اتهامات را به همراه دارد ناعادلانه جلوه می کند.
از خداوند سبحان طول عمر با عزت حضرتعالی را مسئلت می‌نمائیم.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات