نسل سوم - مطالب اسفند 1391
نسل حامی گفتمان انقلاب اسلامی

سلام بر تو ای بهار مردمان

تاریخ:چهارشنبه 30 اسفند 1391-06:32 ب.ظ

تو بهترین حالی
 چه خوش خوانده‌اند ترا که بهاری

تو بهترین حالی

رمز عبور لیله و راز طلوع نهاری

تو بهترین حالی

رویای منی، تو آرزوی جهانی

تو بهترین حالی

تو مبدأای، تو مقصدی، راهی

تو بهترین حالی

تو سرودی، زمزمه‌ای، فریادی

تو بهترین حالی

تو دانه‌ای، جوانه‌ای، درخت پاک حیاتی

تو بهترین حالی

هماره خرّم و سبز، گل همیشه بهاری


شوق  دیدار  روی  تو

تفسیر عمر من است


سلام بر تو  ای بهار  مردمان

سلام بر تو ای خرّمی  دوران

 گرانی ، تحریم .... مسئله کدام است؟

تاریخ:سه شنبه 29 اسفند 1391-06:06 ب.ظ
  گرانی
  تحریم

 • گرانی کمرشکن است و آدم نمی‌تواند واقعاً از افراد بی‌بضاعت غفلت کند. نمی‌دانیم در آینده بهتر شود یا بیشتر شود. امیدواریم که وضعیت بهتر شود.

 • یکی از این عوامل تحریم است،‌اما عده‌ای می‌خواهند همه را به گردن تحریم‌ها بیاندازند که افراد صاحب‌نظر این مسئله را قبول ندارند. تحریم بوده است اما سوء مدیریت و سیاست‌های غلط نیز بوده است و اینها همه دست به دست هم داده و این وضعیت را به وجود آورده است.

 • این مسئله صبر می‌خواهد، هوشیاری و آینده‌نگری می‌خواهد، شما مردم عزیز 33 سال است که با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنیم و نتایج آن را دیده‌اید.

 • هیچ چیز گرانبهایی به راحتی به دست نمی‌آید، شما می‌خواهید استقلال این مملکت را حفظ کنید، آمریکا را به زمین بزنید، می‌خواهید قدرت‌های سلطه‌گر را به زمین بزنید، می‌‌خواهید قدرتی به وجود بیاید که همه آن را تحسین کنند و الگو شود. شما هدف بلندی دارید و این کار ساده‌ای نیست.

 • یکی از مشکلات آن همین گرانی‌هاست. مشکلاتی از این قبیل هم هست باید آینده‌نگری کرد و ببینیم که نتیجه این سختی‌ها چیست؟

 • هم‌اکنون خود آمریکایی‌ها اعتراف می‌کنند که ما و ملت‌ ایران پیشرفت‌های علمی و فناوری خوبی داشتند و دستاوردهای بسیار گرانبهایی را به دست آورند.

 • با همه این سختی‌ها پیشرفت‌های علمی، اقتصادی و نظامی داشته‌ایم. بورس ما 63 درصد رشد داشته‌ است. اینها چیست؟ ما جنگنده ضد رادار ساخته‌ایم. خدا به کسانی که این کار را کرده‌اند اجر دهد. دشمن باور نمی‌کند که ما جنگنده ساخته‌ایم.

 • ما باید مشکلات را تحمل کنیم، سخت هم است و حرفی در آن نیست، ولی چاره‌ای هم نیست چه کار کنیم سروصدا راه بیاندازیم، آشوب کنیم، نظام را زیر سؤال ببریم، قند در دل اروپا و آمریکا آب کنیم و این کار درست نیست.

 • آنها به چند چیز دلبسته بودند، اولین مسئله تحریم فلج‌کننده بود که این کار نشد، دوم آنها به این مسئله دل بسته بودند که مردم از نظام با سختی‌ها دل بکنند. در 22 بهمن آن راهپیمایی یک مشت محکم به دهان آمریکا بود. ما باید واقعاً نعمات خدا را شکر کنیم و ببینیم که یک راهپیمایی نصف روزه چه کرده است.

 • نظام با تحریم‌ها عقب‌نشینی نکرد و مسئولین نیز ایستادند و غربی‌ها نیز باور می‌کنند که باید فشار را کم کنند. در مذاکرات آلماتی اینها تا حدودی کوتاه آمدند اما تا آنجا که باید باشد خیلی فاصله است.
 • ما مثلی داریم که جاهل کاری را که در اول باید انجام دهد آخر از همه انجام می‌دهد. آنها به جای اینکه از ابتدا حق ایران را برای استفاده از انرژی هسته‌ای قبول بکنند شروع به آوردن فشار کردند. امیدواریم خدا عقل به همه بدهد و ما را از دست این جاهل‌ها نجات دهد.

خداییش نتیجه گیری از این حرفها سخنان خیلی سخته...

امان از اخلاص بعضی ها

تاریخ:دوشنبه 28 اسفند 1391-06:46 ب.ظ

حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی خطاب به رئیس مجلس:

اخلاص ما به شما از قدیم‌الایام بوده است
بله دیگه...! همین اخلاص هایی که بعضی ها به بعضی ها دارند باعث می شه بعضی وقتا عدالت لگد مال بشه...


یکی با داداش های محترم  زدو بند های آنچنانی توی مملکت راه می ندازه

یکی به هزار جور جرمو جنایت متهمه ولی با یه وثیقه آزاد می شه

یکی نقشه ساقط کردن نظام رو می کشه و عین خیالش نست

یکی هر کاری دوست داشته باشه توی این مملکت می کنه

یکی میلیارد میلیارد می دزده هیچکی دنبالش نمی ره

یکی...

روایتی از هوگو چاوز در حرم ثامن الحجج (ع)

تاریخ:یکشنبه 27 اسفند 1391-06:43 ب.ظ
 هوگو چاوز در حرم امام رضا(ع):
امام خامنه ای در دیدار عصر امروز به ما فرمودند:
  تا زمانی که شما دو رئیس جمهور از اعماق قلب و روح با هم متحد باشید و در اقدامات انسانی و عدالت طلبانه در کنار یکدیگر باشید حضرت مسیح و حضرت مهدی ظهور خواهند کرد. و ما باید برای ظهور ایشان تلاش کنیم تا زمام حکومت را به دست بگیرند و دنیایی با صلح و عدالت پایدار را به وجود آورند و امیدوارم این امر تحقق پیدا کند.


متن سخنان هوگو چاوز در حرم امام رضا


انتقادهای حاج احمد خمینی از دولت سازندگی

تاریخ:شنبه 26 اسفند 1391-06:38 ب.ظ  

با مروری بر مواضع و انتقادهای آن روز حاج احمد خمینی دقیقا مشخص می‌شود كه وی از چه شرایطی و از چه وضعیتی گلایه داشت و عاملان و مسببان آن وضعیت هم چه كسانی بودند؟!‌ اما سوال اینجاست كه آن جریان و آن كارگزاران، در دولت اصلاحات كه مدعی دوستی با حاج احمد خمینی هستند، چه می‌كردند؟! ضمنا امروز آن آدم‌ها و آن جریان كه روزی مورد نقد و شكایت حاج احمد خمینی بودند، كجا هستند؟ كارگزاران و تئوری‌پردازان توسعه و سیاست‌های اقتصادی دولت وقت، امروز پشت سر چه جریانی قرار دارند؟!ادامه مطلب را در اینجا بخوانید


اهتمام صدا و سیما به نقش مردم

تاریخ:سه شنبه 22 اسفند 1391-06:16 ب.ظ

در این روزهایی که  شبکه های رسانه ملی تبدیل به ستاد انتخاباتی برخی عزیزان شده است به عنوان یه جوون ایرانی از رئیس محترم سازمان صدا و سیما می خوام یه سری به آرشیو سازمانشون بزنید و به یاد بیارن توقع اما راحل از رسانه ملی چی بود.....!بسم اللّه‏ الرحمن الرحیم

من نظری به دیگران ندارم، راجع به خودم می‏گویم از این وضع رادیو ـ تلویزیون خوشم نمی‏آید. واقع آن است که آن قدر که پابرهنه‏ها به رادیو ـ تلویزیون حق دارند، ما نداریم. این یک واقعیت است و تعارف نیست؛ واقع این است که آنها این نظام را درست کرده‏اند و این نهضت را به وجود آوردند؛ همین جمعیت هستند که پیروزیها را به دست آوردند؛ از قشر بالا کسی در این مسئله حقی ندارد. البته ما هم در اصل مطلب شرکت داشته‏ایم، اما حق با آنهاست. من مدتهاست که وقتی می‏بینم رادیو ـ تلویزیون را هر وقتی بازش می‏کنم از من اسم می‏برد، خوشم نمی‏آید. ما باید به مردم ارزش بدهیم، استقلال دهیم و خودمان کنار بایستیم و روی خیر و شرّ کارها نظارت کنیم. ولی اینکه تمام کارها دست ما باشد، رادیو ـ تلویزیون دست ماها باشد، اما آن بیچاره‏ها که کار می‏کنند هیچ چیز دستشان نباشد، ولی ما که هیچ کاره هستیم دست ما باشد، به نظر من این صحیح نیست. من گفته‏ام که آن چیزهایی که مربوط به من است گفته نشود، من با آقایان کاری ندارم. البته در بعضی مواردی که لازم می‏شود چیزی گفته شود ـ که آن هم با تشخیص خود من است ـ در رادیو گفته و یا در تلویزیون[نشان داده]شود مضایقه ندارم، مثلاً عید فطر، عید قربان، تنفیذ رئیس جمهور، اینها مسائلی است، اما مابقی، مثل ملاقات امروز من با شما که با هم صحبت می‏کنیم، این دیگر در رادیو ـ تلویزیون گفتن ندارد که رادیو بگوید، تلویزیون بگوید، رادیو چند دفعه، تلویزیون چند دفعه، این کارها مردم را خسته
می‏کند هیچ محتوا هم ندارد. من و شما صحبت می‏کنیم و همین طور دیگران؛ یعنی دیگران با من صحبت می‏کنند، آنها را من قطع می‏کنم. و همین طور آن چیزهایی که الآن در تلویزیون موجود است؛ مثلاً اول خبر که می‏خواهد شروع کند عکس مرا می‏گذارند، آن را بردارید، و اگر کسی از شما سؤال کرد بگویید فلانی گفته است.

[آقای محمد هاشمی، مدیر عامل رادیو ـ تلویزیون اظهار داشت: شما در قلب مردم جا دارید. و امام فرمودند:]

قلب مردم در غیر از اینهاست. مسئله اینها نیست، ما سابقاً با مردم تماس داشتیم و به آنها ارادت داشتیم و مردم به ما لطف داشتند، ولی این طور نبود که ما رادیو ـ تلویزیون داشته باشیم، آن باب دیگری است. در هر صورت بعضی مواردی که لازم است مانعی ندارد، در غیر آن موارد، من میل ندارم، دیگران خودشان می‏دانند.
تقوا تقوا تقوا! گمشده ای در رسانه ها

تاریخ:دوشنبه 21 اسفند 1391-05:52 ب.ظ

تقوا، تقوا، تقوا. ‌از مسئولان توقع داریم با صبر، میدان‌ندادن به احساسات سركش و ملاحظه‌ی مسائل كشور، همه‌ی توان و نیروها را برای حل مشكلات مردم متمركز كنند و حالا كه دشمنی‌های دشمن شدت یافته، آنها هم رفاقت‌هایشان را شدت دهند.انشاءالله این نصیحت خیرخواهانه و مشفقانه مورد توجه مسئولان به‌خصوص مسئولان بالا قرار گیرد و به آن پایبند باشند.
این روزها حواشی مراسم خاکسپاری هوگو چاوز امتحان خوبی برای سیاستمداران بود تا تقوای خود را محکی اساسی بزنند. انتشار چند عکس و فیلم از دیدار رئیس جمهور در کنار تابوت چاوز بهانه خوبی برای تخریب چهره رئیس جمهور بود . عکس هایی متفاوت از در آغوش گرفتن مادر هوگو چاوز و دختر ایشان و فیلمی که حاکی از گذاشتن دست رئیس جمهور بر روی دوش مادر 85 ساله هوگو چاوز!
بحث من تایید یا تکذیب مونتاژ عکس ها نیست .... فقط ازتون می خوام یه چرخی توی فضای مجازی بزنید و تقوای برخی سیاسیون را که در آین آب گل آلود به دنبال شکار سیاسی خود هستند را ببینید...


بی ربط یا با ربط... نمی دونم!...:
دو طلبه داشتند کنار رودخانه ای راه می رفتند. پیرزنی کنار آب ایستاده بود و نمیتوانست از آب عبور کند. طلبه ی اول بی درنگ کفشهایش را درآورد پیرزن را گرفت و آنسوی آب به زمین گذاشت... . طلبه دوم نگاه کرد و هر دو به راه افتادند. یکساعت بعد طلبه ی دوم سکوت را شکست و گفت هنوز دارم به این فکر میکنم که کاری که تو کردی اشکال شرعی نداشت؟
طلبه اول گفت: «من چند ثانیه بیشتر پیرزن را به دوش نگرفتم، اما گویا یکساعت است که از دوش تو پایین نیامده!»
                                                                                                                                                                                                          وحید یامین پور
حمایت از پابرهنه ها

تاریخ:یکشنبه 20 اسفند 1391-05:58 ب.ظ


 
در بهار 92 یک فتنه متفاوت در پیش داریم/ مبارزه با آن دشوار است

عدالت و حمایت از پابرهنه‌ها شعار فتنه‌گران


به عنوان یک جوان نسل سومی جسارت نصیحت کردن جناب دادستان را ندارم ، فقط جهت اطلاع باید عرض کنم که عدالت و حمایت از پابرهنگان شعار اصلی انقلاب است . از همان روز اغازین دولت نهم و دهم نیز این شعار سرلوحه کار بوده است. در ضمن بهتراست جناب دادستان این فرمایشات گهربار امام راحل  را با جان و دل بخوانند:

 ...به تنها چیزی که باید فکر کنید به استواری پایه‏های اسلام ناب محمدی ـ صلی‏اللّه‏ علیه و آله و سلم ـ است. اسلامی که غرب، و در رأس آن امریکای جهانخوار، و شرق و در رأس آن شوروی جنایتکار را به خاک مذلت خواهد نشاند. اسلامی که پرچمداران آن پابرهنگان و مظلومین و فقرای جهانند و دشمنان آن ملحدان و کافران و سرمایه‏داران و پول‏پرستانند. اسلامی که طرفداران واقعی آن همیشه از مال و قدرت بی‏بهره بوده‏اند؛ و دشمنان حقیقی آن زراندوزان حیله‏گر و قدرت‏مداران بازیگر و مقدس نمایان بی‏هنرند.

 این پایین شهریها و این پابرهنه‏ها به اصطلاح شما، اینها ولی نعمت ماها هستند. اگر اینها نبودند، ما یا در تبعید بودیم یا در حبس بودیم یا در انزوا. اینها بودند که همۀ ما را از این مسائل نجات دادند و همۀ ما را آوردند و نشاندند به جایی؛ به خیال خودمان جایی است این. باید ملتفت باشید که آقا شما همان آدمی هستید که توی حبس بودید و شما همان آدمی هستی که در تبعید بودی و شما همان آدمی هستی که در انزوا بودی، این مردمند که آمدند ما را آوردند بیرون از همۀ اینها و ما اگر تا آخر عمرمان به اینها خدمت کنیم، نمی‏توانیم از عهدۀ خدمت اینها برآییم. خداوند به ما توفیق بدهد که ما یک خدمتگزاری برای اینها باشیم و به این نعمت موفق بشویم.

ظهور صالحان

تاریخ:جمعه 18 اسفند 1391-06:08 ب.ظ


 هوگو چاوز زنده است تا عدالت و عشق و آزادی زنده است. او زنده است تا ایمان و پاكی و انسانیت زنده است. او زنده است تا ملت ها زنده اند و برای استقرار استقلال و مهربانی و عدالت تلاش می كنند.
تردید ندارم كه او بازخواهد گشت و به همراه همه صالحان و حضرت مسیح (ع) و تنها باقیمانده از نسل پاكان، انسان كامل، خواهد آمد و جامعه بشری را در استقرار صلح و عدالت كامل و مهربانی و كمال یاری خواهد كرد.

این روزها پیام تسلیت رئیس جمهور به مناسبت درگذشت هوگوچاوز سرآغاز یکی از مهمترین مسائل کشور شده است. غم همه دلسوزان انقلاب اینست که آیا هوگو چاوز جزء 313 یار حضرت قائم (عج) هست یا نه؟ کسی در گوشه ای از دنیا می میرد و کسی هم از گوشه دیگر دنیا تسلیت می گوید و می‌نویسد«که من اطمینان دارم که او از عباد صالح است و او به همراه مسیح و مهدی موعود خواهد آمد» شما چکاره هستید که این حرفها را بر زبان می آورید، کسی که دستش را از دست مراجع خارج کند دچار این غفلت ها خواهد شد.

خوب بنده خدا راست می گه.... آخه رئیس جمهور مملکت چیکارست که بیاد 313 یار منجی رو مشخص کنه؟ مگه هوگو چاوز حجت الاسلامه یا اند بصیرته که بشه جزء 313 تن؟ الان خودمون توی مملکتمون اونقدر واجد شرایط داریم که دیگه به اجنبی ها نمی رسه! تا دلت بخواد سرداران با بصیرت و یاور رهبر داریم ...
و کلام آخر ...

 آیت الله مصباح یزدی:
مراقب باشید حرفهای غلط نگویند، نیایند بگویند از حکومت صالحان حرف می‌زنیم و رئیس‌جمهور ونزوئلا را مطرح کنند. ما در یک کلام قائل به اسلام، احکام اسلامی و در عمل به نایب امام زمان(عج) که همان ولی‌فقیه است، هستیم. ..
اگر کسی بگوید دوران اسلام گرایی گذشته، فردا می گوید دوران خداپرستی و اخلاق نیز گذشته است. مگر اومانیست ها و نسبیت گرایان اکنون نمی‌گویند؟


خدایا توی این مملکت چه خبره ؟

السلام علیک یا ابا صالح المهدی

آفت مسئولین نظام در برابر ارزش های انقلاب

تاریخ:پنجشنبه 17 اسفند 1391-06:23 ب.ظ
از اول پیروزى انقلاب، امام تكیه‌ى بر طبقات ضعفا را اصرار كردند، تكرار كردند، توصیه كردند. تعبیر «پابرهنگان» و «كوخ‌نشینان» جزو تعبیراتى بود كه در كلام امام بارها و بارها تكرار شد. به مسئولین اصرار داشتند كه به طبقات محروم برسید. به مسئولین اصرار داشتند كه از اشرافیگرى پرهیز كنند. این، یكى از توصیه‌هاى مهم امام بزرگوار بود. ما نباید اینها را فراموش كنیم. آفت مسئولیت در یك نظامى كه متكى به آراء مردم و متكى به ایمان مردم است، این است كه مسئولین به فكر رفاه شخصى بیفتند؛ به فكر جمع‌آورى براى خودشان بیفتند؛ در هوس زندگى اشرافیگرى، به این در و آن در بزنند؛ این آفت بسیار بزرگى است. امام خودش از این آفت بكلى بركنار ماند و مسئولین كشور را هم بارها توصیه میكرد كه به كاخ‌نشینى و به اشرافیگرى تمایل پیدا نكنند، سرگرم مال‌اندوزى نشوند، با مردم ارتباط نزدیك داشته باشند. ماها كه آن روز جزو مسئولین بودیم، امام دوست میداشت كه با مردم ارتباط داشته باشیم، مأنوس باشیم؛ اصرار داشت كه خدمات به اقصى‌ نقاط كشور برده شود؛ مردم نقاط دور، از خدمات عمومى كشور بهره‌مند شوند. اینها ناظر به آن بُعد عدالت امام بزرگوار بود. امام اصرار داشت كه مسئولین از میان مردم انتخاب شوند، از خود مردم باشند، وابستگى‌ها ملاك قبول مسئولیتها نباشد. وابستگى به شخصیتها، به فامیلها، بلاى هزار فامیلى كه در دوران قاجار و دوران پهلوى بر سر این كشور آمد، امام بزرگوار ما را نسبت به این قضیه حساس كرده بود. گاهى در مقام تعریف از یك مسئولى میگفتند:

این از دل مردم برخاسته است.
بیانات در دیدار رئیس‌جمهوری و اعضاى هیئت دولت‌

در این سالهائى كه دولت نهم و دولت دهم بر سر كار بودند تا امروز، گفتمان انقلاب و ارزشهاى‌‌انقلاب و چیزهائى كه امام به آن توصیه میكردند و ما آنها را از انقلاب آموختیم، خوشبختانه كاملاً برجسته شده: مسئله‌‌ى ساده‌‌زیستى مسئولان، استكبارستیزى، افتخار به انقلابیگرى. یك دوره‌‌اى بر ما گذشت كه اسم انقلاب و انقلابیگرى و اینها به انزوا افتاده بود؛ سعى میكردند به عنوان یك ارزش منفى یا ضد ارزش، از این چیزها یاد كنند؛ مقاله مینوشتند، حرف میزدند، گفته میشد. امروز خوشبختانه اینجور نیست، درست بعكس است؛ • تعداد صفحات :3
 • 1  
 • 2  
 • 3  
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic