نسل سوم - مطالب آذر 1391
نسل حامی گفتمان انقلاب اسلامی

هاشمی زنده است تا نهضت زنده است...

تاریخ:دوشنبه 20 آذر 1391-03:55 ق.ظ

 چند ماه پیش کتاب « اسرار آل محمد» رو مطالعه می کردم که بشتر مربوط به وقایع پس از رحلت پیامبر مربوط می شد. یه چیز خیلی نظرم رو جلب کرد . دوست داشتم عین متن کتاب رو اینجا می یاوردم ولی فعلا کتاب در دسترس نیست اما حتما در اصلاحیه همین پست عین مطلب و صفحه مورد نظر رو می نویسم. اما اصل ماجرا:

 جریان حمله عیادی عمر به خانه حضرت علی ع جهت بیعت گرفتن از ایشان رو حتما شنیدین. پس از آتش زدن در خانه امیر المو منین و زخمی کردن حضر زهرا س امام را دست بسته پیش ابوبکر می برند. درگیری لفظی شدیدی بین امام و ابوکر و عمر شکل می دهد و امام حاضر به بیعت نمی شود. در کنار امام  چهر نفر دیگر نیز حاضر به بیعت با ابوبکر نمی شوند و در کنار حضرت قرار می گیرند. یکی از این چهار نفر زبیر بود. زبیر در آن جلسه به شدت به عمر اعتراض می کرد و حتی دست به شمشیر برد. او قسم خورد که تا علی باشد با ابوبکر بیعت نمی کند. شرایط خطرناکی در جلسه حکم فرما می شود و امام احساس خطر می کند که مبادا دودستگی بین مسلمنان به وجود بیایید. زبیر ازصحابه بزرگ پیامبر بود و خروج او علیه ابوبکر می توانست زمینه ساز یک جنگ داخلی باشد. امام به ناچار در آن جلسه با اکراه شدید بیعت کرد و از زبیر خواست تا او هم بیعت کند . او نیز با رخصت از  امام با ابوبکر بیعت کرد.

زبیر در ان زمان زندگی بسیار فقیرانه و ساده ای داشت اما سبک زندگی او پایدار نماند. در زمان خلافت حضرت علی ع زبیر جزء ثروتمند ترین مردم قرار گرفت و کسی که همجون سربازی در دفاع از ولایت در برابر عمر تیغ کشیده بوده حالا شمشیر نفاق و کینه به دست گرفته و سوار بر شتر جهالت جنگ جمل را بر امام تحمیل کرد. 

قطعا سرگذشت زبیر یکی از هزاران رواید تاریخی از کسانی است که در روش زنگدی و اعتقادات خود دجار تحول شده اند. بودند کسانی که در جنگ صفین در رکاب حضرت علی ع جهاد کردند اما در صحرای کربلا در برابر سیدالشهدا صف آرایی کردند.

در عصر معاصر نیز نمونه های زیادی از این دست افراد به چشم می خورد از انقلابیون مشورطه تا انقلابیون فعلی. کسانی که از آغاز نهضت خود سختی ها و رنج های بسیاری کشیدند اما در مقاطع حساس دچار تحولی بزرگ در اعتقادات و آرمان های خود شدند.  بحث من در این جا برسی این تحولات اعتقادی و آرمانی نیست بلکه بحث در تشخیص این تحول در خواص توسط مردم عامه ست. متاسفانه امروزه بعضی خواص برای نشان دادن شخصیت آرمانی خود متوسل به نقل قول هایی از امام راحل (رحمه الله) و مقام معظم رهبری می شوند. واقعا نظر امام و تایید ایشان میتوانند گواهی و بیمه هویت ثابت یک شخص در گذر زمان باشد؟ ایا می توان بنا به نقل قول امام در دو دهه گذشته  انحرافات اعتقادی کسی را منکر شد؟ ایا می شود به استناد نقل قول مقام معظم رهبری  ولایت ستیزی کسی را پنهان کرد؟

امیدوارم اقایانی که با عنوان کردن نقل قول از امام عزیز و مقام معظم رهبری سعی در پوشاندن و حاشا کردن اسناد خیانت سران فتنه می کنند کمی نامل کنند....


این روزا ها تب فایل صوتی مهدی هاشمی بدجوری داغه امیدوارم فایل صوتی رو شنیده باشید....

عکس العمل بعضی ها هم خیلی جالبه:


محسن هاشمی: نوارمنتسب به مهدی ساختگی ست

صادق زیبا کلام: نیک اهنگ کوثر سند نیست

معیار نیوز:پس لرزه های افشای بمب صوتی مهدی هاشمی آغاز شد

واکنش وکیل مهدی هاشمی به فایل صوتی منتسب به وی

اولین واکنش نزدیکان هاشمی به افشای فایل صوتی مهدی هاشمی


منتظر اظهار نظر ریس مجمع تشخیص مصلحت هستیم...


در مورد سخنرانی ریس جمهور  در همایش قانون اساسی قرار بود مطلبی اماده کنم اما به دلیل گرفتاری های زیاد شخصی قسمت نشد فقط یه کامنتی توی فیس بوک از یه عزیز دیدم که حق مطلبم رو ادا کرد بود:

"قهوه تلخی" که لاریجانی نوشیده است !

پس از اظهارات شنبه شب لاریجانی در شبکه یک سیما مبنی بر اینکه مجلس در دوره قاجار و مشروطه نیز در مهمترین رکن مملکت بوده و در جمهوری اسلامی نیز همین گونه است . . .

در ادامه احمدی نژاد حرف جالبی میزنه که قابل تامل :

عده‌ای خیال می‌كنند هنوز در دوران قاجار بسر می‌برند و استبداد حاكم است و همه‌ حقوق مردم تنها در مجلس متبلور می‌شود . . .


                                           
بازتاب های حکم رهبری در رسانه های معاند

تاریخ:پنجشنبه 2 آذر 1391-09:48 ب.ظ

باز هم آزمون بصیرت و باز هم مردودی بعضی خواص....

سرانجام دو ماه تبلیغات سنگین رسانه ای طرح سوال از ریس چمهور با دخالت مقام معظم رهبری به پایان رسید .
تحلیل جالب سایت  «ندای درون» بها نه ای شد تا عکس العمل رسانه های اونور آبی رو یه بررسی کوچک کنم. اما خواهش می کنم قیل از خواندن ادامه مطلی حتما کامنت و «باز هم رهبری در میدان... »ندای درون را بخوانید.
اول از همه سایت بی بی سی فارسی:
این سایت با تیتر«دستور رهبر ایران برای توقف طرح سوال از رئیس جمهور؛ نظرات شما» نظر خوانندگان خود را جویا شده است. بازخوانی نظرات بعضی کاربران قابل تامل است:


منتشر شده در: 11/22/12 7:13 AM GMT

پرسش ازاعمال احمدی نژاد پرسش از افکار رهبری است و مابقی بهانه است
احمدی نژاد در اقتصاد ،سیاست ،فرهنگ و... آینه تمام نمای رهبری بوده واکنون نیز به نوعی می باشد
کسیکه روابط پدر فرزندی با رهبری داشت و افکارش نسب به دیگران به آقا نزدیک تر بود(به گفته خودشان )محال است مورد پرسش گذشته اش قرار بگیرد .مجلسیان هیچ وقت تحت هیچ شرایط قادر به پرسش واقعی نخواهند بود .
و اگر پرسشی مطرح شود احمدی نژاد با دوکلمه ی جادویی بگم ؟....بگم؟....یکی به رهبری یکی به دیگری همه چیز را کن فیکون می کند .

داداش و باجی، گرگان وتبریز

منتشر شده در: 11/22/12 6:57 AM GMT

به نظر من اقای خامنه ای با توجه به پشتیبانی كاملی كه ازاحمدی نژاد كرده الان نمیخواد نظرخودش زیر سئوال بره ومیخواد چند ماه باقی مانده هرجور شده تمام بشه پیش بینی من اینه كه بلایی كه در اینده سر احمدی نژاد وتیمش میاد خیلی بدتر از اصلاح طلبان چون به اعتماد خامنه ای پشت كردن

mokhtar، tehran

منتشر شده در: 11/22/12 1:02 AM GMT

بإسلام بار دیگر مشخص شد ما در مملكتی زندگی میكنیم كه ارای مردم و نظر مردم برای اقایان از ما بهتر هیچگونه اهمیتی ندارد خودشان میبرند و خودشان میدوزند و تصمیمات دور از خرد اقایان در لباسی گشاد و نامناسب به تن این ملت بیچاره زار میزند جای بسی تاسف دارد

مصطفی، مشهد

سایت گویا نیوز نیز مقاله به قلم مجتبی واحدی منتشر کرد و در آن به بررسی طرح سوال و لغو آن پرداخت. در زیر بخش هایی از این مقاله را می خوانید:

این دستور از یکسو نشان داد نهادهای حکومتی تنها در حد گماشتگان رهبر عمل می کنند و از سوی دیگر این واقعیت را آشکار ساخت که اگر چه هنوز رهبر، قدرتمندترین فرد در ساختار جمهوری اسلامی است اما دستورات او در بسیاری از موارد، واکنش به تصمیمات و اظهارات احمدی نژاد می باشد ...
حکم حکومتی امروز و پاسخ علی لاریجانی  بار دیگر این پیام را برای مردم و فعالان سیاسی مخابره کرد  که تا مقوله ای به نام ولایت فقیه وجود دارد همه نهادهای حکومتی، گماشتگانی برای رهبر هستند که یک روز باید  همه قانون شکنی ها و بی کفایتی های احمدی نژاد را  نادیده بگیرند زیرا او محبوب رهبر است و دیدگاههای او از دیگران به خامنه ای نزدیک تر است و روز دیگر باید روند سؤال از همین رئیس دولت را متوقف نمایند ...
نکته جالب در این میان که مدعای این یادداشت در مورد علت صدور حکم حکومتی رهبر را اشکار می سازد آنست که چند شب قبل و در پایان مناظره علی مطهری با زارعی - نماینده حامی دولت ـ صدا وسیمای رهبر، اعلام کرده بود بنا بر نظر سنجی آن دستگاه، ۷۹ درصد مردم با طرح سؤال از احمدی نژاد موافقند و اکنون رهبر، طرح سؤال را خواسته دشمن می داند.


 سایت کلمه نیز با مقایسه نظرسنجی صدا و سیما و حکم رهبری با تیتر«نظر رهبری به نظر چند درصد مردم نزدیک تر است» به بررسی این موضوع پرداخت و نوشت:
ر نظرسنجی پیامکی که 12 روز قبل توسط صدا و سیما انجام شد، تنها 14 درصد از شرکت کنندگان خواستار منتفی شدن سوال از احمدی نژاد بودند و 86 درصد بقیه قائل به ضرورت طرح سوال در مجلس (به صورت علنی یا غیرعلنی) بودند. این نظرسنجی البته تنها مربوط به مخاطبان رسانه ملی است و بسیاری از منتقدان حاکمیت جزو مخاطبان صداوسیما محسوب نمی شوند. با این حساب، می توان تخمین زد که نظر امروز رهبری برای توقف پیگیری سوال، فقط با نظر حدود ده درصد از مردم مطابقت دارد. آیا این واقعیت نباید همگان را به فکر وادارد؟...

لپ مطلب تمام سایت ها و رسانه های معاند ماهیگیری از آبا گل آلود است . آبی که به واسطه بی بصیرتی بعضی خواص گل الود شود .خط فکری تمامی سایت ها هدف قرار دادن رهبری ست.


و باز هم رهبری در میدان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات