نسل سوم - مطالب فروردین 1392
نسل حامی گفتمان انقلاب اسلامی

حکایتی زیبا از امام خامنه ای در باب ساده زیستی

تاریخ:جمعه 30 فروردین 1392-06:26 ب.ظ

 
در یكى از تاریخ‌ها خواندم زمانى كه ولیدبن‌عبدالملك خلیفه شده بود، چون خیلى اهل جمع‌كردن ثروت و جواهرات و اشیاء قیمتى بود، مردم كوچه و بازار وقتى به همدیگر مى‌رسیدند، مكالماتشان از این قبیل بود: آقا! فلان لباس را آوردند، شما خریدید؟ آقا! فلان نگین را فلان كس آورده، شما خریدید؟ یعنى مردم همه‌اش راجع به خرید و فروش وسایل و اشیاء زینتى و امثال اینها حرف مى‌زدند. بعد از ولید، سلیمان‌بن‌عبدالملك خلیفه شد. او اهل ساختمان‌سازى بود و به كاخ‌سازى و ساختمان‌سازى خیلى عشق مى‌ورزید. این مورخ مى‌گوید مردم حتّى وقتى براى نماز به مسجد مى‌آمدند، یكى مى‌گفت: آقا! شما كار ساختمانىِ منزلتان را تمام كردید؟ دیگرى مى‌گفت: آقا! شما فلان خانه یا زمین را خریدید؟ دیگرى مى‌گفت: آقا! شما آن دو اتاق را اضافه كردید؟ حرفهایشان همه از این قبیل بود. بعد از این دو نفر، عمربن‌عبدالعزیز آمد. او اهل عبادت بود. مورخ مى‌گوید مردمِ كوچه و بازار وقتى به هم مى‌رسیدند، یكى مى‌گفت: آقا! راستى شما دیروز دعاى ماه رجب را خواندید؟ دیگرى مى‌گفت: آن دو ركعت نماز را خواندید؟ بنابراین رفتار ماها یك تأثیر قهرى در رفتار مردم دارد. ساده‌زیستى بسیار چیز خوبى است.یكى از شعارهاى خوب آقاى احمدى‌نژاد مسأله‌ى ساده‌زیستى است. این شعار، شعار بسیار مهمى است؛ این را نباید دست‌كم گرفت. یك وقت هست كه ما در زندگى شخصى خود مثلاً حركت اشراف‌گونه‌یى داریم بین خودمان و خدا؛ كه اگر حرام باشد، حرام است؛ اگر مكروه باشد، مكروه است؛ اگر مباح باشد، مباح است؛ اما یك وقت هست كه ما جلوى چشم مردم یك مانور اشرافى‌گرى مى‌دهیم؛ این دیگر مباح و مكروه ندارد؛ همه‌اش حرام است؛ به‌خاطر این‌كه تعلیم‌دهنده‌ى اشرافى‌گرى است به: اولاً زیردست‌هاى خودمان، ثانیاً آحاد مردم به این كار تشویق مى‌شوند. ما نباید مردم را به این كار تشویق كنیم. ممكن است در داخل جامعه كسانى پولدار باشند و ریخت و پاش كنند - البته این كار بدى است، ولى به خودشان مربوط است - اما ریخت و پاش ما اولاً از جیبمان نیست، از بیت‌المال است؛ ثانیاً ریخت و پاش ما مشوق ریخت و پاش دیگران است. واقعاً «النّاس على دین ملوكهم». ملوك در این‌جا به معنى پادشاهان نیست كه بگوییم ما پادشاه نداریم؛ نه، ملوك شماها هستید؛ النّاس على دین ماها.


دیدار با اعضای هیئت دولت شهریور 1384
عزم مجلس ل... برای مبارزه با انحراف!

تاریخ:پنجشنبه 29 فروردین 1392-06:58 ب.ظ

 
 

  «طرح مقابله با گروه‌های انحرافی با امضای 50 نماینده به هیات‌رییسه مجلس تقدیم شد. هیات‌رییسه هم بعد از بررسی این طرح را در آخرین ساعات جلسه علنی دیروز اعلام وصول کرد. براساس این طرح همه گروه‌های انحرافی از شیطان‌پرستی گرفته تا عرفان‌های نوظهور و گروه‌هایی که فعالیت انحرافی و منافعی شرع مقدس اسلام دارند، مشمول آن خواهند شد.

«حتما جریان انحرافی که از مکتب ایرانی دم می‌زند و شعارش آمدن بهار است مشمول این طرح خواهد شد.»

«امیدوارم که طرح تا پیش از انتخابات تصویب شده و به شکل قانون در‌بیاید تا بتواند منشا اثر واقع باشد و کارکرد ویژه‌اش را به نمایش بگذارد.»
 درصورت تصویب نهایی طرحی که دیروز در مجلس اعلام وصول شد
 

مجلس به پیدا کردن راهی برای رفع دغدغه این روزهای اصولگرایان وارد شده‌است؛ دغدغه‌ای به نام جریان انحرافی؛ طرحی که اصولگرایان برای نزدیکان رییس‌جمهوری به‌خصوص اسفندیار رحیم‌مشایی به کار می‌برند.
حالا برخی از نمایندگان مجلس که عمدتا از اعضای فراکسیون رهروان ولایت یا به عبارتی همان فراکسیون حامیان لاریجانی در مجلس به‌شمار می‌روند، طرحی را آماده و به هیات‌رییسه مجلس تقدیم کرده‌اند که در صورت تصویب نهایی و تایید شورای نگهبان راهکارهای مقابله با جریان‌های انحرافی را تقویت می‌کند.
بر این اساس، 50 نفر از نمایندگان مجلس در آخرین ساعات جلسه علنی دیروز مجلس طرحی را تقدیم هیات‌رییسه کردند که در صورت تصویب، قانون مقابله با جریان‌های انحرافی در دستور کار قرار خواهد گرفت.
نادر قاضی‌پور از امضا‌کنندگان این طرح با ابراز امیدواری نسبت به تصویب این طرح می‌گوید این طرح برخورد با همه گروه‌های انحرافی را در‌برمی‌گیرد.
قاضی‌پور درخصوص جزییات این طرح به «بهار» می‌گوید: «طرح مقابله با گروه‌های انحرافی با امضای 50 نماینده به هیات‌رییسه مجلس تقدیم شد. هیات‌رییسه هم بعد از بررسی این طرح را در آخرین ساعات جلسه علنی دیروز اعلام وصول کرد. براساس این طرح همه گروه‌های انحرافی از شیطان‌پرستی گرفته تا عرفان‌های نوظهور و گروه‌هایی که فعالیت انحرافی و منافعی شرع مقدس اسلام دارند، مشمول آن خواهند شد.
وی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا جریان معروف به انحرافی منتسب به دولت نیز مشمول این طرح خواهد شد یا خیر؟ توضیح می‌دهد: «حتما جریان انحرافی که از مکتب ایرانی دم می‌زند و شعارش آمدن بهار است مشمول این طرح خواهد شد.»
قاضی‌پور همچنین در پاسخ به این‌که این طرح در این دوره زمانی و در آستانه انتخابات طرحی سیاسی از سوی منتقدان دولت به‌شمار نمی‌رود، می‌گوید: «این طرح به هیچ عنوان طرحی سیاسی نیست و نباید از آن برداشت سیاسی داشت. براساس این طرح، هر گروهی که فعالیت انحرافی داشته باشد و به تبلیغ آن بپردازد مشمول این طرح خواهد شد و از شش ماه تا 10 سال براساس بندهای این طرح محکوم به زندان و شلاق خواهد شد.
عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس در توضیح جزییات این طرح می‌گوید: «این طرح در یک ماده و 3 بند تنظیم شده است. براساس ماده این طرح، هرشخصی که به فعالیت انحرافی بپردازد به حبس محکوم می‌شود. براساس بندهای این ماده تشکیل گروه‌های انحرافی، فعالیت در گروه‌های انحرافی، شرکت در جلسات گروه‌های انحرافی و عضویت در آن از شش ماه تا 10 سال محکومیت زندان دارد.»
قاضی‌پور در ادامه درخصوص این‌که آیا این طرح تا پیش از انتخابات تصویب خواهد شد یا خیر؟ می‌گوید: «امیدوارم که طرح تا پیش از انتخابات تصویب شده و به شکل قانون در‌بیاید تا بتواند منشا اثر واقع باشد و کارکرد ویژه‌اش را به نمایش بگذارد.»
عضو فراکسیون رهروان ولایت همچنین در پاسخ به این‌که چه کسانی از نمایندگان این طرح را امضا کرده‌اند، تاکید می‌کند: «من نمی‌توانم از افراد امضا‌کننده این طرح نام ببرم اما می‌توانم بگویم آقای کاظم جلالی که از ایشان قبلا اجازه گرفته‌ام، یکی از امضا‌کنندگان این طرح هستند.» به نظر می‌رسد با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم، اصولگرایان چالش جریان معروف به انحرافی را بیشتر حس می‌کنند. اگرنه پای مجلس را برای مواجهه با یک گروه سیاسی وسط نمی‌کشیدند.درد دلی با افسران جنگ نرم!

تاریخ:چهارشنبه 28 فروردین 1392-05:49 ب.ظ

این روزها لفظ « افسران جنگ نرم » زیر زبون اکثر فعالان ارزشی در فضای مجازیه. یکی از پاتوق های افسران جنگ نرم سایت «افسران» است که با استقبال خوبی روبه رو شده . چند وقتیه مطالب وبلاگمو توی افسران لینک می کنم . کاری به فضای عمومی سایت ندارم اما به تازگی مواردی دیدم که باعث حیرتم شده.

چند روز  پیش مطلب با عنوان«» رو لینک کرده بودم که با 15 رای برگزیده شده بود. نکته جالب اینجا بود که فقط 3 نفر از رای دهندگان مطلب لینک رو خونده بودند!

  

اما نکته تکان دهنده اینجاست که یکی از افسران در نظری زیل لینک می نویسه:

دیگه بیانات رهبری برای مثبت دادن نیاز به مطالعه نداره.صرف انتشارش مثبته.

متاسفانه درد امروز جامعه ارزشی ما همینه که ولایت مداریشون تنها به گذاشتن عکس حضرت آقا گوشه دکس تابشون خلاصه شده. در سایتی که قرار است قرارگاه افسران جنگ نرم باشد خواندن و گوش دادن به فرمایشات رهبری مهم نیست . تاسف برانگیز اینکه جنگ نرم ما تنها به گذاشتن عکس های زیبا از رهبری محدود شده . آخه کسی که حاضر نیست چند دقیقه وقت برای خوندن فرمایشات فرمانده ی خودش وقت بذاره چطور می تونه یه افسر خوب برای ایشون باشه؟ ولایت مداری و فرمانبرداری تنها به حرف نیست نباید یه عملی هم در کار باشه؟

البته این طور رای دادن ها تنها به این مورد نیست . در مورد لینک برتر هفته هم همینطوره. لینک«» با 40 رای لینک برتر هفته شد . در این لینک هم تنها 15 نفر خبر مربوط به آن را بازدید کرده اند . واقعا نمی دونم کسانی که خبر مربوط به لینک رو نخوندن به چه اساسی رای دادند؟! آخه چرا یه افسر جنگ نرم بدون مطالعه مطلبی در موردش اظهار نظر می کنه؟
فقط امیداورم این افسران جوان جنگ نرم در انتخابات ریاست جمهوری اینطوری چشم بسته رای ندهند!تفاوت 'اسلام' با 'Islamism' به روایت دکتر جباری
 
 

 برخلاف تعالیم دینی و خاصه اسلام که میخواهد از درون یک تفکر و زیست جهان دینی و اسلامی، به کنشی متناسب با آن تفکر دست یابد، در اسلام گرایی نخست یک کنش سیاسی مورد توجه است و همه چیز معطوف بدان کنش سیاسی است، ازجمله تعالیم و تفکر دینی.  این آقای در تازه ترین اظهاراتشون استنباط کردند که مشایی بهتر از شهید مطهری میفهمد!
قبلا هم گفته بودن به پایان اسلامگرایی رسیدیم!

همچین اشخاص و زده هم داریم مردم!


تفاوت 'اسلام' با 'Islamism' به روایت دکتر جباری


«دولت اسلامی » در حکوت اسلامی

تاریخ:دوشنبه 26 فروردین 1392-08:51 ب.ظ


 یكى از شعارهاى خوبى كه آقاى رئیس‌جمهور، هم در دوره‌ى انتخابات، هم بعد از آن تكرار كردند، مسأله‌ى دولت اسلامى است. من به این موضوع در نماز جمعه اشاره‌یى كردم. باید قدرى بیشتر این مفهوم را بشكافیم. نظام اسلامى پس از انقلاب اسلامى تشكیل شد. شورش انقلابى و نهضت انقلابى مى‌توانست انجام بگیرد، اما نظام غیراسلامى تشكیل شود. خیلى جاها این‌طور شده؛ در الجزایر همین‌طور بود. در الجزایر، نهضت، اسلامى بود. اصلاً پایگاه نهضت و رهبران نهضت، مسلمانها بودند؛ اما بعد از آن‌كه نهضت به نتیجه رسید، كسانى كه اعتقادى به مبانى تفكر اسلامى نداشتند، آمدند قدرت را در دست گرفتند. این‌جا هم همین كارها داشت مى‌شد. در همان روز 21 بهمن و 22 بهمن و 23 بهمن از این كارها داشت مى‌شد. بنده از نزدیك در جریان برخى از كارها بودم؛ داشتند حركت مى‌كردند كه به اصطلاحِ خودشان یك جنبش كارگرى و یك حركت كارگرى را بر این حركت عمومى تغلیب كنند و همان فرمولى كه در روى كار آمدن نظامهاى سوسیالیستى در دنیا معمول است - یعنى انقلاب طبقه‌ى كارگر - تحقق بدهند و بعد هم یك چند نفر سر كار بیایند؛ منتها امام را محاسبه نكرده بودند؛ یعنى این گوهر خدشه‌ناپذیرِ شكست‌ناپذیر را در محاسباتشان ندیده بودند؛ لذا سخت ضربه خوردند. حتّى روز سومِ بعد از پیروزى انقلاب راه افتادند آمدند جلوى بیت امام در مدرسه‌ى علوى و تظاهرات كردند و مطالباتِ به‌اصطلاح سوسیالیستى و كارگرى را مطرح كردند. ولى نظام اسلامى تشكیل شد.

نظام اسلامى یعنى چه؟ یعنى منبع تقنین و معیار و ملاك اجرا و اركان تصمیم‌گیرى در كشور معلوم شد چیست؛ اركان حكومت - قوه‌ى مجریه، قوه‌ى مقننه، رهبرى، قوه‌ى قضاییه و دیگر اركان - چیده شد و قانون اساسى آمد همه‌ى اینها را تثبیت كرد؛ لذا پایه‌گذارى‌هاى اصولى انجام گرفت. این نظام اسلامى فقط شكل نیست؛ محتوایى دارد؛ یعنى كارهایى باید در واقعیت زندگى مردم انجام بگیرد. تحقق این واقعیت‌ها در زندگى مردم، مردان و عناصر مؤمن و معتقد به خودش را - كه داراى صفات و خصوصیات لازم هم باشند - مى‌طلبد؛ این مى‌شود دولت اسلامى. دولت اسلامى شامل همه‌ى كارگزاران نظام اسلامى است؛ نه فقط قوه‌ى مجریه؛ یعنى حكومتگران و خدمتگزاران عمومى. اینها باید جهتگیرى‌ها و رفتار اجتماعى و رفتار فردىِ خود و رابطه‌شان با مردم را با معیارهاى اسلامى تطبیق دهند تا بتوانند به آن اهداف برسند. بعد هم باید آن جهتگیرى‌ها را در مدّ نگاه خودشان قرار دهند و بسرعت به سمت آن جهتگیرى‌ها حركت كنند؛ این مى‌شود دولت اسلامى.

از همان اوان كار، تلاش براى تشكیل دولت اسلامى شروع شد. بعضى‌ها مى‌گویند شما بعد از 27 سال مى‌خواهید دولت اسلامى تشكیل دهید؟ نه، تلاش و اقدام براى تشكیل دولت اسلامى از روز اول شروع شد؛ منتها افت و خیز داشته؛ پیشرفت و عقبگرد داشته؛ در جاهایى موفق بودیم، در برهه‌یى موفق نبودیم. بعضى از ماها وسط راه پایمان لغزید؛ بعضى از ماها در اصل هدف مردد شدیم؛ بعضى از ماها نتوانستیم خود را نگه داریم؛ دلبسته‌ى به رفتارهاى طاغوتى شدیم.
 اسم ما كه دولت اسلامى باشد، كافى نیست؛ والّا قبل از ما چند دولت جمهورى اسلامىِ دیگر در منطقه‌ى ما و آفریقا و جاهاى دیگر وجود داشته و الان هم هست. قبل از انقلاب، در جایى دولتى تشكیل شد كه ما شوخى مى‌كردیم و مى‌گفتیم جمهورى اسلامى امریكایىِ فلان جا! آن دولت با نام جمهورى اسلامى هم بود. بنابراین اسم ما دولت اسلامى باشد، كافى نیست؛ باید عمل و جهتگیرى ما اسلامى باشد. اگر در اینها اختلال پیدا شد، حركت مستمر و مداوم و پوینده‌یى كه لازم است تا دولت اسلامى به صورت كامل شكل بگیرد، دچار نُكث مى‌شود و طبعاً كار عقب مى‌افتد. البته دولت اسلامىِ كامل به معناى واقعى كلمه، در زمان انسان كامل تشكیل خواهد شد؛ ان‌شاءاللَّه. خوشا به حال كسانى كه آن روز را درك مى‌كنند. همه‌ى ما انسانهاى ناقصى هستیم. ما به قدر توان و تلاشِ خود مى‌خواهیم مجموعه‌ى كارگزاران حكومت را - كه خودمان هم جزو آنها هستیم - به نقطه‌یى برسانیم كه با نصاب جمهورى اسلامى تطبیق كند. ما مى‌خواهیم خود را به حد نصاب نزدیك كنیم. اگر دولتى مى‌آید و مى‌گوید هدفم این است كه این را تحقق ببخشم، خیلى چیز مبارك و خوبى است.
 
از همان اوان كار، تلاش براى تشكیل دولت اسلامى شروع شد. بعضى‌ها مى‌گویند شما بعد از 27 سال مى‌خواهید دولت اسلامى تشكیل دهید؟ نه، تلاش و اقدام براى تشكیل دولت اسلامى از روز اول شروع شد؛ منتها افت و خیز داشته؛ پیشرفت و عقبگرد داشته؛ در جاهایى موفق بودیم، در برهه‌یى موفق نبودیم. بعضى از ماها وسط راه پایمان لغزید؛ بعضى از ماها در اصل هدف مردد شدیم؛ بعضى از ماها نتوانستیم خود را نگه داریم؛ دلبسته‌ى به رفتارهاى طاغوتى شدیم.
من چهار پنج سال پیش همین‌جا در حسینیه این مطلب را با مجموعه‌ى كارگزاران مطرح كردم؛ گفتم انقلاب اسلامى، نظام اسلامى، دولت اسلامى و بعد كشور اسلامى. اگر دولت ما اسلامى شد، آن وقت كشورمان اسلامى خواهد شد. اگر من و شما در معاشرتمان، در رفتارمان، در طلب مالمان، در مجاهدتمان، نتوانستیم خود را به حد نصاب برسانیم، از آن دانشجو، از آن جوان بازارى، از آن عنصر در رده‌هاى پایین دولتى، از آن كارگر، از آن روستایى، از آن شهرى چه توقعى مى‌توانیم داشته باشیم كه اسلامى عمل كنند؟ چرا مردم را بیخود ملامت مى‌كنیم؟ نباید ملامت كنیم. اگر كمبودى هست، خودمان را باید ملامت كنیم؛ «لوموا انفسكم».

اول، ما اسلامى مى‌شویم؛ وقتى اسلامى شدیم، «كونوا دعاة النّاس بغیر السنتكم»؛آن وقت عملِ ما مردم را مسلمان واقعى خواهد كرد و كشور، اسلامى خواهد شد؛ هم احكام و مقررات اسلامى است، هم اجرا اسلامى است، هم دولتمردان اسلامى‌اند، هم مردم به تبع حال و به تبع دولتمردان از لحاظ اخلاقى اسلامى خواهند شد. البته شیطان نمى‌میرد؛ شیطان زنده است. همیشه عده‌یى، جریانى، مجموعه‌هایى هستند كه تسلیم شیطان بشوند؛ اما شكل كلى، اسلامى خواهد شد.

معناى شعار دولت اسلامى این است كه ما مى‌خواهیم اعمال فردى، رفتار با مردم، رفتار بین خودمان، و رفتار با نظامهاى بین‌المللى و نظام سلطه‌ى امروز جهانى را به معیارها و ضوابط اسلامى نزدیكتر كنیم. این شعار، بسیار باارزش است؛ ان‌شاءاللَّه به این شعار پایبند بمانید و این تلاش را جدى‌تر، بى‌آسیب‌تر و واقعى‌تر كنید؛ چون گامى بلند خواهد بود در راه رسیدن به آن هدفها؛ و همان‌طور كه عرض كردم، رسیدن به آن هدفها مردان خودش را مى‌خواهد. البته «مردان» كه مى‌گوییم، به معناى «رجال» در قانون اساسى نیست؛ شامل خانمها هم مى‌شود؛ یعنى كسان و عناصر و كارگزارانِ خودش را مى‌خواهد. به قول شاعر، آن دو صد من استخوان را داشته باشند تا بتوانند این صد من بار را بردارند.

بیانات در دیدار با اعضای هیئت دولت 08/06/1384تفکر در حکومت اسلامی

تاریخ:یکشنبه 25 فروردین 1392-03:11 ب.ظ


 
 این هم خودش یك كار فرهنگى است كه انسان تلاش كند مردم رشد سیاسى و قدرت تحلیل و بینش درست پیدا كنند، یا بینش را پیدا كنند. حالا وقتى كسى بینش سیاسى پیدا كرد، درست و نادرستش را خودش بعداً تعیین خواهد كرد. باید قدرتِ دید حقایق سیاسى در مردم به وجود آید تا در برخورد با جریانها و حوادث سیاسى گیج نباشند. اگر مردم قدرت تحلیل داشته باشند، این مملكت و انقلاب را بیمه و تضمین مى‌كنند. هر حادثه‌یى كه در جایى به وجود مى‌آید، مردم باید بتوانند دور و بر حادثه را یك خرده نگاه كنند و بفهمند قضیه چیست. این، واقعاً خیلى مهم است.

دیدار بااعضای جامعه  فرهنگیان 12/10/68


بزرگترین خدمت احمدی نژاد به انقلاب از دیدگاه رهبری عزیز

تاریخ:شنبه 24 فروردین 1392-09:47 ب.ظ


 
  یكى از شعارهاى این دولت، عدالت است. عدالت یقیناً محور انقلاب بود؛ در این شكى نیست. هیچ دولتى هم از اول نیامده صریحاً بگوید من نمى‌خواهم طبق عدالت رفتار كنم؛ لیكن من باید از آقاى احمدى‌نژاد تشكر كنم كه ایشان كار جدیدى كردند؛ عدالت محورى را به عنوان یك شعار گذاشتند وسط؛ این كار خیلى بزرگى بود. وقتى كه ایشان تبلیغات انتخاباتى مى‌كردند، به افراد خانواده‌ى خودم مى‌گفتم اگر آقاى احمدى‌نژاد رأى هم نیاورد، این خدمت بزرگ را به انقلاب كرد كه شعار عدالت محورى را مطرح كرد؛ نگذاشت به فراموشى سپردنِ این شعار بشود یك سنت. این شعار مطرح شد و ذهن‌ها را به خودش متوجه كرد. خوشبختانه مردم هم فهمیدند، خواستند، دوست داشتند و رأى دادند. این كار، كار مهمى است. بنابراین عدالت‌محور بودنِ این دولت حرف بزرگى است؛ طرح این شعار به عنوان محور حركت دولت، یك كار جدید است؛ خودش یك تحول است؛ به این پایبند باشید.
دیدار با اعضای هیئت دولت 08/06/84
تعلیق، تدبیر رهبری بود!

تاریخ:جمعه 23 فروردین 1392-03:58 ب.ظمشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل، تاکید کرد که هم توقف غنی سازی در دوران اصلاحات و هم تاکید بر استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای در دوره فعلی تدبیر رهبر معظم انقلاب بوده است.
 

 در آستانه انتخابات ریاست جمهوری مطرح کردن این بحث خیلی عجیبه ! نمی دونم قصد ایشون از این حرفها چیه ،واقعا خیلی دوست دارم بونم!!!جهت یادآوری جناب آقای دکتر ولایتی در مورد پرونده هسته ای  بایدبه  این فرمایشات رهبری اشاره کرد:


  این یكى از آن رخنه‌هاست كه اعتماد به نفس ملى را ضربه میزند؛ همچنان كه در چند سال قبل متأسفانه این كار شد. یعنى همین مسئله‌ى انرژى هسته‌اى را كه باید پشتوانه‌ى مستحكم اعتماد به نفس ما ملت ایران میشد، خواستند وسیله‌اى بكنند براى اینكه اعتماد به نفس را از ما بگیرند. هى فشار آوردند كه باید این را تعطیل كنید، باید آن را تعطیل كنید، باید آن را تعطیل كنید. رسیدند به كارخانه‌ى یو.سى.اف اصفهان، گفتند: این را هم باید تعطیل كنید. آن مقدمات اوّلى است. بنده آن وقت به مسئولین گفتم كه اگر این حرف را گوش كردید، فردا خواهند گفت باید معادن اورانیوم را هم كه توى این كشور هست، كلاً یك‌جا جمع كنید بدهید به ما، تا خاطرجمع شویم كه شما نمیخواهید بمب اتم بسازید!

من همان وقت هم در جلسه‌ى مسئولین - كه از تلویزیون پخش شد - گفتم اگر چنانچه بخواهند به این روند مطالبه‌ى پى‌درپى ادامه بدهند، بنده خودم وارد میدان میشوم؛ همین كار را هم كردم. بنده گفتم كه بایستى این روند عقب‌نشینى متوقف شود و تبدیل بشود به روند پیشروى، و اولین قدمش هم باید در همان دولتى انجام بگیرد كه این عقب‌نشینى در آن دولت انجام گرفته بود؛ و همین كار هم شد. در زمان دولت قبل، اولین قدم به سمت پیشرفت برداشته شد؛ تصمیم گرفته شد كه كارخانه‌ى یو.سى.اف اصفهان راه‌اندازى شود، و راه‌اندازى هم شد، و دنبالش هم بحمداللَّه این پیشرفتهاى بعدى است تا امروز.

بیانات در دیدار دانشجویان دانشگاه‌هاى استان یزد-دی ماه 1386


نقاط ضعف و قوت دولت عدالت محور از دیدگاه رهبری-بخش اول(فرهنگ)

تاریخ:پنجشنبه 22 فروردین 1392-06:00 ب.ظ

پس از بیانات مقام معظم رهبری در اول فروردین ماه مبنی بر شناخت نقاط قوت و ضعف رئیس جمهور فعلی عموم رسانه های موافق و مخالف دولت تفسیر های زیادی از این انقاط ضعف و قوت منتشر می کننند. به نظر من بهترین تفسیر از عملکرد دولت نهم و دهم فرمایشات ایشان در این هشت سال گذشته است. بنابراین تصمیم گرفته ام تا نقاط ضعف و قوت دکتر احمدی نژاد رااز زبان رهبری و به تفکیک موضوع بررسی کنم. امیدوارم اولین بخش که مربوط به «فرهنگ» می باشد مورد توجه شما قرار گیرد...
بررسی «فرهنگ» در دولت نهم و دهم از دیدگاه مقا معظم رهبری


بدون تعصب و غرض ورزی قضاوت کنید! متولی فرهنگ کیست؟

تاریخ:سه شنبه 20 فروردین 1392-09:32 ب.ظ


  
 مسئولیت به عهده‌ى كیست؟ آیا به عهده‌ى دولت است؟ به تنهائى، نه. دولت البته مسئولیتهائى دارد. من خودم بارها به شوراى انقلاب فرهنگى در دوره‌هاى مختلف گفتم كه شما نمیتوانید خود را از متدین كردن مردم و وظیفه‌اى كه در این راه دارید، بركنار نگه دارید. اینها مخالف بودند. آن جریانهاى بداخلاق مخالف بودند، میگفتند نه، این دینِ دولتى میشود. من معتقدم دولت در این زمینه وظیفه دارد، اما وظیفه‌ى دولت چیست؟ وظیفه‌ى دولت درست كردن عقاید مردم است؟ نه، وظیفه‌ى دولت زمینه‌سازى است؛ وظیفه‌ى عملیاتى و میدانى به عهده روحانیت است، به عهده‌ى زبدگان است، به عهده‌ى نخبگان حوزه و دانشگاه است. این وظیفه‌ى میدانى است. من امروز نگاه میكنم جاى این مجموعه‌ى مكرم دینى و علمى را در خیلى جاها خالى مى‌بینم.
  حوزه‌هاى علمیه نقش‌شان در صدا و سیما فقط این نیست كه یك واعظ خوش‌زبانى بیاید آنجا، مردم را نصیحت كند؛ نه، حوزه‌ى علمیه باید كمیته‌ها تشكیل بدهند، مجموعه‌ها تشكیل بدهند، اتاق فكرهاى دینى تشكیل بدهند، راجع به مسائل گوناگون بنویسند، بحث كنند، تحلیل كنند، تحقیق كنند و محصولات اینها را بدهند بیرون. فضا وقتى كه درست شد، طبعاً اثر میگذارد. روى بازى هنرمند هم اثر میگذارد.

دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان 25/06/89
 


امروز احساس هویت و خودباوری در میان جوانان ما وجود دارد و مانند گذشته نیست كه مقاله می‌نوشتند و از بی‌هویت شدن جوانان می‌گفتند. امروز مسئولیت پر كردن این خلاء تنها بر برعهده دولت نیست. بلكه حوزه‌های علمیه و صدا و سیما و نهادهای فرهنگی كه نیز تحت كنترل دولت نیستند در این زمینه باید وظیفه خود را به خوبی انجام دهند.
این درست نیست كه هر ارگان در جهت خواست خود كار كند در موضوع فرهنگی باید همه در یك مسیر حركت كنند تا بتوان به نتیجه رسید.
این شورا (شورای عالی فرهنگی)در زمینه مسایل فرهنگی تلاش‌های بسیاری كرده است اما متأسفانه در این زمینه تعددی وجود دارد كه هر نهادی احساس استقلال و استغناء می‌كند.
نقش دولت نشان دادن جهت و باز كردن راه است، تولید فرهنگی را باید اهالی فرهنگ انجام دهند یعنی هنرمندان، نویسندگان و شاعران ما باید این كار را انجام دهند. اینكه دولت اعلام كرده است، رویكرد فعالیت‌هایش فرهنگی است برای این است كه اگر فرهنگ را از انسان بگیرند، بی‌معنی می‌شود. چرا كه ارتباطات انسان را فرهنگ تعریف و تنظیم می‌كند. روح و اندیشه ما در فرهنگ غوطه ور است و بدون فرهنگ روح انسان ‌می‌میرد، همانطور كه جسم انسان بدون هوا می‌میرد.

گفتگوی ویژه خبری 23/03/89رابطه با آمریکا!

تاریخ:پنجشنبه 15 فروردین 1392-08:23 ب.ظرئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس در گفتگو با شفاف:

دولت نمی‌تواند درباره رابطه با آمریکا نظر بدهد


اصولا رئیس جمهور حق هیچ اضهار نظری در مورد رابطه با آمریکا ندارد. چراکه رئیس جمهور است و نباید در مورد مواردی که به ایشان مربوط نیست اضهار نظر کنند. ایشان باید در مواردی مانند گشت ارشاد و یا قیمت مرغ که به ایشان مربوط می شود اضهار نظر کنند . یعنی چیزهایی که مربوط به سیر کردن شکم ملت و توی سر زدن ملت باشد. این حرف من نیست بلکه اکثریت خواص امروز جامعه هم همین نظر را دارند. خواصی که بصیرت از سر رویشان می بارد.موضوع رابطه با آمریکا در صلاحیت رئیس جمهور نیست و کسانی می توانند در باره این موضوع اضهارنظر کنند که بصیرت کافی داشته باشند مانند شهرداری و شورای اسلامی شهر کوچک ما:


  • تعداد صفحات :2
  • 1  
  • 2  
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات